TLauncher virüslü mü?

Bitdefender ile tam sistem taraması yaptım ve herhangi bir virüs yok. Lütfen artık şu launcher'da virüs olmadığını anlayın.

1674339024103.png

Arkadaşlar şimdi bilgi topluyor olsa bile sizin kullandığınız diğer uygulamalarda bilgi toplamıyor mu? elbette topluyor sizin don markanızı sizden daha iyi biliyorlar artık gizlilik diye bir şey kalmadı ve korsana karşıyım diyenler eminim en az 1 uygulaması korsandır.

Videoyu yapan arkadaşın videosunun yorumuna yalan olduğunu falan yazdım yuukrp antivirüsleri crashleyen kod var falan diyor. Gerçekliği var mı?
Aslında o antivirüs çökertme kısmını ben de incelememiştim ama merak edip tüm launcher'ı decompile ettim ve kodu inceledim. Aslında olayın hiçbir alakası yokmuş. O kısım eğer Minecraft crash verirse çalıştırılan bir kodmuş. Yani bu oradaki crash yazısını açıklıyor. antivirus yazısı oyunun çökmesine sebep olan şeyin antivirüs olabileceğinden dolayı kullanıcıyı devre dışı bırakması konusunda uyarması. Ki zaten görüldüğü üzere antivirüsle alakalı bir işlem yapılmamış, sadece mesaj verilmiş. Oradaki 'netsh winsock reset' komutu ağ erişilememe sorunu olduğunda hata vermeden önce internet sorununu çözmeye çalışmasından kaynaklı. TLauncherUpdater.exe indirmesi de tahminimce olası bir bugun güncel sürümde fixleneceğini düşünüp güncellemesi. Bahsettiğim fonksiyon bu:
1674341803625.png

Bu fonksiyonun çağırıldığı tek yer de onMinecraftCrash fonksiyonu içerisi:
1674341836856.png

Ve alttaki resimde de görüldüğü üzere de bu durumda gönderilen mesaj sadece bu:
1674342050279.png

Yani "crash.switch.antivirus.system.auto" sözcüğü sadece bir değişkenden ibaret.
Kısacası yine bu kanıtın herhangi bir gerçeklik payı yok. Ne gizli bir kod bulunması ne de antivirüs crashlaması söz konusu değil.

Bitdefender ile tam sistem taraması yaptım ve herhangi bir virüs yok. Lütfen artık şu launcher'da virüs olmadığını anlayın.

Eki Görüntüle 1640682
Ben de 1 ay kadar önce başka bir virüs için kaspersky rescue disk ile tarama yapmıştım. Bigisayarıma bulaşan farklı bir virüsü buldu. Tiilauncher ile ilgili hiç bir şey bulmadı bu taramayı 5 6 saat sürecek şekilde 2 kez yapmıştım.

Ben de 1 ay kadar önce başka bir virüs için kaspersky rescue disk ile tarama yapmıştım. Bigisayarıma bulaşan farklı bir virüsü buldu. Tiilauncher ile ilgili hiç bir şey bulmadı bu taramayı 5 6 saat sürecek şekilde 2 kez yapmıştım.
Evet hocam, Kaspersky, Bitdefender ve Malwarebytes gibi yazılımlar gerçekten çok güçlü ve en iyi antivirüs programları ve bu antivirüs yazılımları bile Ti*Launcher'da virüs bulamamasına rağmen hâlâ daha bazı insanlar Ti*Launcher'da virüs olduğunu düşünüyorlar. Gerçekten inanılmaz bir durum.

Konudan uzağım ancak şahsi fikrim popüler antivirüs programları ve Malwarebytes virüs bulmuyorsa olay bitmiştir. Ya işte, virüs gizleniyor falan filan bu kadar komplike düşünmeye gerek yok.

İnsanları yanlış bilgilendirmeyin. Kesin kanıt bile yok ortada.
Var hocam.

Evet hocam, Kaspersky, Bitdefender ve Malwarebytes gibi yazılımlar gerçekten çok güçlü ve en iyi antivirüs programları ve bu antivirüs yazılımları bile Ti*Launcher'da virüs bulamamasına rağmen hâlâ daha bazı insanlar Ti*Launcher'da virüs olduğunu düşünüyorlar. Gerçekten inanılmaz bir durum.
Hocam bunun sebebi java dosyasını kendi sitesinden indirmesi. Fakat indirdiği şey java olduğu için antivirüs de bunu java dosyası olarak algılıyor. Bu yüzden de virüs olarak algılamıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer indirmek isterseniz gerçek TL LEGACY : TL Legacy for Minecraft

Var hocam.

Hocam bunun sebebi java dosyasını kendi sitesinden indirmesi. Fakat indirdiği şey java olduğu için antivirüs de bunu java dosyası olarak algılıyor. Bu yüzden de virüs olarak algılamıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Java'yı kendi sitesinden indirmesi virüs olduğu anlamına gelmez,o zaman Technopat Sosyal'deki yazılımlar bölümünde olan her program virüslüdür.

Var hocam.

Emin misin? İki Java'nın da indirme boyutu fln herşeyi aynı. Hatta denetim masasında ikisinin yayımcısı "Oracle Corporation" yazıyor. Hem şu zamana kadar kimsenin hesabı veya herhangi birşeyi gitmedi.
Ayrıca Yuukrp'nin videosunun 7dk sı bomboş şeylerdi. (Launcher satıldı böyle oldu şöyle oldu diye).
Ayrıca bir korsana virüs deyip başka korsan önermeniz komik.

Yeni konular

Geri
Yukarı