T7 25.1 prize takılı değilse direkt kapanıyor

person1140

Decapat
Daha fazla  
Monster T7 25.1 laptopum var yaklaşık 5-6 aylık

Bilgisayar başlarken prize takılı değilse, pilim bitmiş gibi tık diye kapanıyor. Ancak bilgisayarı prize takıp açarsam açılıyor sonra fişten çekersem kullanmaya devam ediyorum. Tek sorun laptop başlatılırken prizde olması gerekiyor.

Bu arada dediğim gibi prize takılı değilken başlatılınca hiç başlamıyor değil, başlıyor şifre ekranı geliyor şifreyi yazana kadar ya da yazdıktan sonra kapanıyor yani 20-30 saniye sürmüyor dayanması. Kapandıktan sonra prize takıp çalıştırdığımda pil yüzdesi %95 üstü oluyor sonra çıkardığımda kullanmaya devam edebiliyorum.

Pilin öldüğünü düşünmüyorum bu kadar kısa sürede, bilgisayarı da normal kullandım. Şuanda bir kaç kere yaptı aç kapa falan yaptım şuan çalışıyor. Direk açınca normalde olması gereken gibi. Ama benim anlamadığım Buna ne sebep oldu yardımcı olursanız sevinirim ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    109,3 KB · Görüntüleme: 32
Monsterin uygulamasında pil kalibrasyonu yok muydu ? Bende msi laptop var dediğine benzer durumla karşılaşınca kalibre ediyorum dragon centerden düzeliyor. Bir de pil sağlığı modunda(şarjı %60ta kesme) çok uzun süre kullanınca bu durum gelişiyor bende ama seninki biraz sert olmuş 95 gösterip 30 sn de kapanması absürt.

Monsterin uygulamasında pil kalibrasyonu yok muydu ? Bende msi laptop var dediğine benzer durumla karşılaşınca kalibre ediyorum dragon centerden düzeliyor. Bir de pil sağlığı modunda(şarjı %60ta kesme) çok uzun süre kullanınca bu durum gelişiyor bende ama seninki biraz sert olmuş 95 gösterip 30 sn de kapanması absürt.
Var da kalibre etmeyi beceremedim ben ona bakıcam şimdi

Var da kalibre etmeyi beceremedim ben ona bakıcam şimdi
Arkadaki uygulamaları kapat, pc yı şarja tak sakın çıkarma ve kalibrasyonu başlat. Biraz uzun sürer komple boşaltıp dolduruyor çünkü. Başka bir şey yapmana gerek yok her şeyi kendisi halleder ama bu işlemi başlattıktan sonra pc ye dokunma ve elektrik gitmesin diye dua et :D Umarım düzelir.

Arkadaki uygulamaları kapat, PC'yı şarja tak sakın çıkarma ve kalibrasyonu başlat. Biraz uzun sürer komple boşaltıp dolduruyor çünkü. Başka bir şey yapmana gerek yok her şeyi kendisi halleder ama bu işlemi başlattıktan sonra PC'ye dokunma ve elektrik gitmesin diye dua et :D Umarım düzelir.

Teşekkür ederim. Umarım :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı