Taahhüt sözleşmesi 1 yıldan uzun ise ayrılabilir miyim?

Kuscudayi

Hectopat
Türk Telekom kullanıcısıyım 1 yıldan fazla sözleşmem var. Herhangi bir ücret ödemeden ayrılabilir miyim? Sözde 16Mbps'lik paketteyim ama 10Mbps hızım var. Bu beladan kurtulmak istiyorum.

Türk Telekom kullanıcısıyım 1 yıldan fazla sözleşmem var. Herhangi bir ücret ödemeden ayrılabilir miyim? Sözde 16Mbps'lik paketteyim ama 10Mbps hızım var. Bu beladan kurtulmak istiyorum.

Ben D-Smart kullanıcısıyım, babam danışmadan gitmiş 45TL diye almış 4Mbps, 60GB kotalı sonrasında 1Mpbs'ye düşüyor, 2yıl taahhütlü interneti. 5 günde bitiyor tabii her ay babama yalvar yakar söyledim. Bu seferde çıkamadık 450TL istediler. Gittik yükselttik 80 TL 8Mbps internete para veriyoruz. Bu hikaye boştu. Yani para istiyorlar taahhüt var ise.

Cayma ücreti ödersiniz ancak onlara rage atıp "bu ne çıkıp gideceğim ,bu nasıl internet ,hizmet çok kötü ayrılıyorum sizden" falan derseniz hızınızı arttırıp indirim yapabiliyorlar bir de altyapı hakkında bilginiz var mı? 16mbps'ye kadar derler çünkü

Cayma ücreti ödersiniz ancak onlara rage atıp "bu ne çıkıp gideceğim, bu nasıl internet, hizmet çok kötü ayrılıyorum sizden" falan derseniz hızınızı arttırıp indirim yapabiliyorlar bir de altyapı hakkında bilginiz var mı? 16Mbps'ye kadar derler çünkü.

Altyapım daha yeni yenilendi. 77Mbps'ye kadar hız verebiliyorlarmış fakat fiyatta 200₺lere kadar çıkıyor.

Ailedeki 3 hukukçuya dayanarak söylüyorum: Normalde kanunda, hiçbir firmanın 1 yıldan fazla taahhüt edinme hakkı yok (Tüketici hukukunun 52. maddesinin 4.fıkrası). Fakat firmalar denetimsizlikten ve tüketici bilgisizliğinden faydalanıp bunu saman altına atıyorlar. Eğer ki mahkemede uğraşırım diyorsanız %99 haklı çıkacaksınız fakat sizi epey uğraştırabilir, zaten ülkedeki adalet sistemini anlatmaya gerek yok sanırım.

Vodafone sözleşmemin bitmesine daha aylar varken (hemen bitsin de başka firmaya geçeyim diyordum) bizden habersiz 2 yıllık sözleşme yapmış. Laf anlatamayınca 400 cayma bedeli (nasıl bir dümen kurmuşlarsa artık) + faturaları ödeyip çıktık. Şuan konu Tüketici Hakem Heyetinde ama aradan 3 ay geçmesine rağmen bir arpa boyu yol alınamadı.

Sözde yasal olarak 2 yıllık sözleşmeden hiçbir cayma bedeli alınmadan direkt ayrılabiliyorsun ama ödemesen hacizle alıyorlar. Sözde THH var ama tık yok. Dava açsan dosya masrafını bile çıkarmıyor.

1 yıllık sözleşmeye hiç acımazlar.

Vodafone sözleşmemin bitmesine daha aylar varken (hemen bitsin de başka firmaya geçeyim diyordum) bizden habersiz 2 yıllık sözleşme yapmış. Laf anlatamayınca 400 cayma bedeli (nasıl bir dümen kurmuşlarsa artık) + faturaları ödeyip çıktık. Şu an konu tüketici hakem heyetinde ama aradan 3 ay geçmesine rağmen bir arpa boyu yol alınamadı.

Sözde yasal olarak 2 yıllık sözleşmeden hiçbir cayma bedeli alınmadan direkt ayrılabiliyorsun ama ödemesen hacizle alıyorlar. Sözde thh var ama tık yok. Dava açsan dosya masrafını bile çıkarmıyor.

1 yıllık sözleşmeye hiç acımazlar.

Bari 1 yıl sonra bitse de kurtulsak. Cidden 2 sene habersiz sözleşme yapmak nedir? Bize de sözde taahhütsüz diye yutturdular. Müşteri hizmetlerini arayınca 2 yıl taahhüt olduğunu öğrendik. O kadar şikayette bulunduk bir sonuç çıkmadı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı