Tab S6 Lite s-pen ucu kırıldı

TeknoLee

Decapat
Daha fazla  
On gün kadar önce S6 Lite kaleminin orijinal ucunu çıkartıp satın aldığım başka bir uç taktım. Az önce kalemle yazı yazarken bir anda kalem ucu kırıldı ve gövdesi kalemin içinde kaldı. Ben şimdi ne yapabilirim? Kalemin içinde kalan kısmı çıkartmam mümkün mü? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
On gün kadar önce S6 Lite kaleminin orijinal ucunu çıkartıp satın aldığım başka bir uç taktım. Az önce kalemle yazı yazarken bir anda kalem ucu kırıldı ve gövdesi kalemin içinde kaldı. Ben şimdi ne yapabilirim? Kalemin içinde kalan kısmı çıkartmam mümkün mü? Yardımcı olabilir misiniz?

Orijinal bir s-pen ucu ise yetkili servise gönderin. Eğer çakma bir s-pen ucu ise yapabileceğiniz bir şey yok. Yeni bir s-pen almanız gerekir.

Orijinal bir s-pen ucu ise yetkili servise gönderin. Eğer çakma bir s-pen ucu ise yapabileceğiniz bir şey yok. Yeni bir s-pen almanız gerekir.
Yani uç orijinal olsaydı o kalan parçayı kalemin içinden çıkarabilirler miydi?
Bunu sormamın sebebi şu anda kalemin sadece gövde kısmı içeride kaldığı için ucun orijinal mi çakma mı olduğunu anlayamazlar. O zaman yardımcı olabilirler mi?

Yani uç orijinal olsaydı o kalan parçayı kalemin içinden çıkarabilirler miydi?
Bunu sormamın sebebi şu anda kalemin sadece gövde kısmı içeride kaldığı için ucun orijinal mi çakma mı olduğunu anlayamazlar. O zaman yardımcı olabilirler mi?

Anlarlarsa sıkıntı. Çıkartamazlarsa zaten yenisini göndereceklerdir.

Anlarlarsa sıkıntı. Çıkartamazlarsa zaten yenisini göndereceklerdir.
Anladım, anlamalarına imkan yok. Bir de bir şey daha sormak istiyorum size. Kalem ucu kırılınca bayağı tuhaflaştı. Tablete kalemi yaklaştırınca tablet ekranı sanki dokunuyormuşum gibi algılıyor. Bildirim çubuğunu kalemle ekrana temas ettirmeden indirebiliyorum. Normalde böyle olmazdı. Bu durum kalemde başka bir bozukluk olduğu anlamına mı geliyor?

Hocam bende de kırılmıştı. Benimki orijinal uç olduğu için direkt mail atmıştım ama tabletle de işim olduğu için göndermek istememiştim. Yabancı kaynaklara baktığımda bir iğnenin ucunu ısıtıp dikkatlice içine sokup uca yapıştırmayı becerirsen çıkartabiliyorsun. Bir yere fotoğrafını bıraktım. Ben yapıştırmayı beceremedim ama iğnenin ucu çengel gibi yamulunca uca takıp çıkarabildim, şanslıydım biraz. İğne yolunu denemeden önce (yine görselini koydum) elektrikçilerde bu şekil cımbızlar olduğunu, onunla çıkabileceğini söylemişlerdi. Denemedim, işe yarar mı bilmiyorum. İğneyi deneyeceksen bile dikkat et kalemin plastiğini eritebilirsin. Servise gönderirsen de "uç için sizle konuşmuştum. Bana uç göndermek yerine sapma sapan şeyler söylediniz. Bende farklı bir yerden almak zorunda kaldım" diye suçu atabilirsin. Ben aramıştım uç için, bana şarj ettiğim adaptörle beraber Ankara'ya göndermemi istemişti. Uç istiyorum lan ne Ankara'sı. Reddit'te falan İngilizce aratmayı dene orada bayağı açıklıyorlar.

Dosya Ekleri

• IMG_20221130_094617.jpg
    IMG_20221130_094617.jpg
    42,7 KB · Görüntüleme: 112
  • IMG_20221130_163104.jpg
    IMG_20221130_163104.jpg
    38,9 KB · Görüntüleme: 95
  • Screenshot_2024-02-01-20-22-40-093_com.google.android.googlequicksearchbox-edit.jpg
    Screenshot_2024-02-01-20-22-40-093_com.google.android.googlequicksearchbox-edit.jpg
    61,9 KB · Görüntüleme: 80

Yeni konular

Geri
Yukarı