Takılan yeni fanlarla beraber sistem GTA 5'te 82 derece

marvell

Centipat
Daha fazla  
Yeni aldığım fanlar GTA 5'te 82 sıcaklık gösteriyor. Normal mı? Alttaki fanlar içe üstekinler dışarıyı verecek şekilde taktım.

Dosya Ekleri

• 20230901_125258.jpg
    20230901_125258.jpg
    130,6 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Egzoz fanı yok. Üsttekilerden birini kasanın arka tarafına, dışarıya üfleyecek şekilde takıp dene.

Ya da alttakilerden birini takman daha faydalı olur.

Hocam fanlar dediğiniz gibi değil. Üstteki fanlar içeri üflüyorlar. Alttakiler de alta doğru. Tam tersi olmalı. Alttakileri montelediğinizde fanların arka kısmı üst tarafta olmalı ki içe üflesin. Aynı şekilde üstteki fanların da alttan baktığınızda ön yüzeyleri görünmeli. Ayrıca stok fanlar da bir yere kadar serinletiyor. Kule tipine geçmenizi öneririm.

En alta takılan fanların alt kısımlar ızgaralı veya mesh yani hava alan bir zemin değilse çok etkili olmuyorlar. Ben bu nedenle ekran kartının tam arkasına plastik kelepçeyle içe üfleyecek şekilde ekleme yaptım. Böyle ısısını daha etkili düşürüyorum ekran kartının.

16.jpg

En alta takılan fanların alt kısımlar ızgaralı veya mesh yani hava alan bir zemin değilse çok etkili olmuyorlar. Ben bu nedenle ekran kartının tam arkasına plastik kelepçeyle içe üfleyecek şekilde ekleme yaptım. Böyle ısısını daha etkili düşürüyorum ekran kartının.

Eki Görüntüle 1926496

Sağolun hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı