Taksici mi yoksa ben mi haklıyım?

Makaleler
1
Bugün Esenler otogarında babamın gönderdiği eşyaları aldım. Eve gitmek içinde taksi bekliyordum, 30 dakika oldu, hala taksi bulamamıştım. Yanımda bir amca vardı. Bu amca arka tarafa dönüp taksi bekleyince anında buldu. Ben de arkaya gidip beklemeye başladım. Baktım bu benimle beraber taksi bekleyen amca bindiği taksiye benim de binmemi istedi, ben başta kabul etmedim ama hava soğuktu ve yüküm ağır diye kabul etmek zorunda kaldım. Ben üç yüzlü metro durağının oralarda oturuyorum. Şoför ilk seni götürelim, sonra amcayı bırakacaz dedi, tamam dedim ben de. Baktım taksi metre 20 TL yazdı ve biz merterdeydik (yolları pek fazla bilmiyorum), normalde dört yolun altından geçen tünelden geçecektik ve hep maksimum 15 TL ödemiştim bu zamana kadar. Yanımda da 10 TL vardı. Evin önüne gelince annem bana 5 TL verecekti. Dedim ki şoföre, abi ben inmek istiyorum, sen beni yanlış yere getirdin. Benden 20 TL para alacaktı (taksimetreye göre), 10 TL verdim ve bana 25 TL vereceksin dedi. Ben de kabul etmedim. 10 TL'yi verdim, bu sefer bana hakaret etmeye başladı (yalancı, terbiyesiz vs.). Ağır küfürler kullansaydı zaten orada kendi işimi kendim hallederdim. İndim ben de merter durağının önünde. Adam da bastı gitti. Ben şimdi başka bir müşterinin bindiği taksiye binerek yanlış yaptım, hatamın farkındayım. Ben yarın karakola giderek bu şahısı şikayet etmek istiyorum. Plakası vs. her şeyi var. Karakola gittiğimde beni mi yoksa şoförü mü haklı bulurlar?

Not: Ben taksiye binerek hata yaptım, farkındayım ama hem ısrar ettiler hem başka seçeneğim yoktu maalesef. Ek olarak ben şoföre belirttim, senin paranı evimin önünde vereceğim diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir dahakine telefonundan yolu kontrol et, istediğin yerde öde parayı tam ödemek zorundasın, 20 TL yazıyorken 25 TL isteyemez, ve en önemlisi trafik olur yol kapanır dolanmak zorunda kalır vs. gibi durumlar için 3 kuruşluk hesap yapma hata payı bırak hazırda. Hakaretten takipsizlik verir en fazla başka bir şey çıkacağını sanmıyorum. Belediyeye şikayet edebilirsin ama. Bu şikayetler sayesinde kalite değişecek yavaş yavaş.

EDIT: Bir şeyi anlamadım: her seferinde 15 TL tutuyor diye kendini hazırladın ama sonuçta 10 TL'mi verdin? 😂

"Abi benim yanımda para yok" demedin mi?

Dostum olay para değil. Beni merter metro durağının 100 metre ötesinde bırakması.

Bir dahakine telefonundan yolu kontrol et, istediğin yerde öde parayı tam ödemek zorundasın, 20 TL yazıyorken 25 TL isteyemez, ve en önemlisi trafik olur yol kapanır dolanmak zorunda kalır vs. gibi durumlar için 3 kuruşluk hesap yapma hata payı bırak hazırda. Hakaretten takipsizlik verir en fazla başka bir şey çıkacağını sanmıyorum. Belediyeye şikayet edebilirsin ama. Bu şikayetler sayesinde kalite değişecek yavaş yavaş.

Edıt: Bir şeyi anlamadım: Her seferinde 15 TL tutuyor diye kendini hazırladın ama sonuçta 10 TL'mi verdin? 😂

Hayır bakın olay para değil orada 100 TL tutsa yine veririm ama beni üçyüzlüde indirmesi lazımken neden merter durağının önünde bırakıyor? Tamam ben bırakmasını istedim ama merter otogarın ilerisinde ki ben otogarın gerisine gidicektim.
Neden macera arıyorsun 10 lira ile kurtarmışsın boş ver gitsin.

Olay para değil beni merterin 100 metre ötesinde bırakması.

Geri
Yukarı