Çözüldü Taksitli alışveriş nasıl olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerim Y

Centipat
Merhaba arkadaşalar, size sormak istediğim bir şey var. Şimdi ben 7.500 TL tutarında taksitli bir ürün alacağım. Kart limitim 4.000, kartın içine 3.500 eklersem 3.500 nakit, kalanı da taksitli yapar mı?

Ödeme seçeneklerinde bu gözükmeyecektir. Ancak fiziksel bir mağaza ise 2 çekim yapabilirler. 7500 TL'yi peşin geçerek daha sonra banka üzerinden taksitlendirebilirsiniz 4000 TL'sini yine de. Bankaya göre bunun faiz oranı ve taksit sayısı değişebiliyor. Bankanızı arayıp sonradan taksitlendirmenin nasıl olduğunu sorun.

Ödeme seçeneklerinde bu gözükmeyecektir. Ancak fiziksel bir mağaza ise 2 çekim yapabilirler. 7500 TL'yi peşin geçerek daha sonra banka üzerinden taksitlendirebilirsiniz 4000 TL'sini yine de.

Hmm sorun şu.

Bazı sitelerde çift ya da daha fazla kart ile ödeme imkanı var, 3500 lirayı başka bir karta EFT ile yollarsın, halledilir.

Nasıl yani? Kusura bakma tam olarak anlamadım.

Nasıl yani? Kusura bakma tam olarak anlamadım.
Yani diyor ki: A kartınızıdan 3500 TL çekilecek ve ödeme kodu ona 3500 TL olarak gelecek, ödeyeceksiniz; B kartınızdan 4000 TL çekilecek ve ona taksit yaptıracaksınız. Hepsiburada bunu destekliyor mesela.

A ve B derken iki farklı karttan bahsediyorum. Bankamatik veya kredi kartı olabilir. Farklı bankların kredi kartları veya banka kartları da olabilir.

HMM sorun şu.

Nasıl yani kusura bakma tam olarak anlamadım?

3500 lirayı başka bir karta atm'den yatır veya mobil bankacılıktan yolla. Eğer sitede çift kart ile ödeme imkanı varsa bir kartınla 3500ü ödersin, 4000lik karttakini de taksitli ödersin, olmadı bankandan alışveriş kredisi iste, tek seferlik 7500 liralık verebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı