Taksitli alışverişin iadesi

emregunhan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Amazon'dan 2200 TL değerinde 6 taksitli bir monitör aldım. Monitör geldiğinde hasarlı olduğu için iadesini istedim. Aynı monitörü tekrar sipariş vereceğim ama kafama takılan soru şu, iadesini istediğim monitörün parası kredi kartı limitim de direk artış gösterecek mi? Yoksa taksitli aldığım için banka bana parayı taksit taksit mi ödeyecek? Amazon ile konuştuğumda paranın tamamını biz iade ediyoruz geri kalan mevzu siz ile bankanız arasında gibi bir cevap aldım. Sıkıntı şu son limit ile almıştım. Limitim artmaz ise monitörü tekrar sipariş edemeyeceğim.

Yanlış bilgi
Merhaba, Amazon'dan 2200 TL değerinde 6 taksitli bir monitör aldım. Monitör geldiğinde hasarlı olduğu için iadesini istedim. Aynı monitörü tekrar sipariş vereceğim ama kafama takılan soru şu, iadesini istediğim monitörün parası kredi kartı limitim de direk artış gösterecek mi? Yoksa taksitli aldığım için banka bana parayı taksit taksit mi ödeyecek? Amazon ile konuştuğumda paranın tamamını biz iade ediyoruz geri kalan mevzu siz ile bankanız arasında gibi bir cevap aldım. Sıkıntı şu son limit ile almıştım. Limitim artmaz ise monitörü tekrar sipariş edemeyeceğim.
Taksit taksit ödeyecek.

Taksitleri ödediniz mi? Henüz ödemediyseniz ve iptali hemen sağlanacaksa banka, kartınıza iadesini sağlar. Böyle olduğundan kartınızın limitini tekrar kullanabilirsiniz.

Ödediyseniz ve taksitle iade edilecekse ödenen taksitler her ay iade olur. İş yeri anlaşmasına göre değişiklik gösterebilir.
Taksit taksit geliyor geri. İade yerine neden değişim talep etmedin?
Bankaya ve iş yerine göre peşin iade edilebiliyor.

1 taksiti otomatik olarak çekmiş.

Benim sormak istediğim nokta kartın limiti monitörün tutarı kadar direkt artacak mı?

Provizyondan çıkmadıysa ve banka peşin iade ediyorsa evet, öyle olacak.

Provizyondan çıktıysa ve banka taksitle iade ediyorsa ödenen taksit kadar ayda iade alıyorsunuz.

Provizyondan çıkarsa maalesef limitiniz ancak taksitler bittiğinde tamamen açılıyor. Bazı bankalarda limit hemen geri verilebiliyor.

Provizyondan çıktı ve ilk taksiti aldı. Çok saçma bir durumla karşı karşıya kaldım. Yeni monitör de sipariş veremiyorum limit yetersizliğinden dolayı. 6 ay Amazon’un hatasından dolayı bekleyecek miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı