Çözüldü Tam ekranda oyun renkleri soluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

F4N3

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun tam ekran modundayken aşırı soluk, neredeyse siyah beyaz şekilde gözüküyor. Ama pencereliye geçince renkleri normale dönüyor. Daha önce Hitman ve Sekiro oyunlarında bu durumla karşılaştım.Hitman'de pencereliden tam ekrana düzelmişti fakat Sekiro'da düzelmiyor. Çözümü nedir? (Sistemim iki oyun içinde gayet yeterli.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle masaüstü çözünürlük ayarlarından monitörün maksimum Hz değerinde olup olmadığını kontrol edin. Ekran kartınız NVIDIA ise; NVIDIA Denetim Masası > çözünürlük sekmesinde alt kisimda NVIDIA renk ayarlarını kullan seçeneğini bulunuyor, o alanı aktif hale getirip işaretleyin.

Hocam yazdıklarınız için teşekkürler. Dediklerinizi yaptıktan sonra düzelmedi fakat biraz daha forumları araştırdıkça HDR'dan dolayı olduğunu öğrendim ve kapattığım zaman düzeldi.
Öncelikle masaüstü çözünürlük ayarlarından monitörün maksimum Hz değerinde olup olmadığını kontrol edin. Ekran kartınız NVIDIA ise; NVIDIA Denetim Masası > Çözünürlük sekmesinde alt kisimda NVIDIA renk ayarlarını kullan seçeneğini bulunuyor, o alanı aktif hale getirip işaretleyin.

Öncelikle masaüstü çözünürlük ayarlarından monitörün maksimum Hz değerinde olup olmadığını kontrol edin. Ekran kartınız NVIDIA ise; NVIDIA Denetim Masası > çözünürlük sekmesinde alt kisimda NVIDIA renk ayarlarını kullan seçeneğini bulunuyor, o alanı aktif hale getirip işaretleyin.

Hocam yazdıklarınız için teşekkürler. Dediklerinizi yaptıktan sonra düzelmedi fakat biraz daha forumları araştırdıkça HDR'dan dolayı olduğunu öğrendim ve kapattığım zaman düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı