Tam Kapanma Başladı!

Yine bencilsin, tatilini yaparken insanlara bulaştırıp ölmelerine sebep olabilirsin?
İşe giderken de bulaştırabilirsin? Ekmek almaya giderken de? Merak etmeyin ben gitmedim tatile ama gidene de bir şey diyemem. Benim oturduğum yerde yeşil alan yok denilecek kadar az insan 18 gün boyunca öylece oturup kalmak istemez.

İsteyen tatilini yapar isteyen evinde oturur.
Pekala, anlaşamıyoruz sanırım. Tam kapanmanın amacı vaka sayısını olabildiğince azaltmak, tatile giden insanlar arasında hasta var ise bu virüs ister istemez yayılacaktır. Tatilini yapan yüzünden evinde kalan zorunlu ihtiyaç dışında dışarıya çıkmayan hasta olursa ne olacak?

İşe giderken de bulaştırabilirsin? Ekmek almaya giderken de? Merak etmeyin ben gitmedim tatile ama gidene de bir şey diyemem. Benim oturduğum yerde yeşil alan yok denilecek kadar az insan 18 gün boyunca öylece oturup kalmak istemez.

Hocam yanlış düşünüyorsun. Evet virüs her yerden bulaşabilir ama bulaşma işini kolaylaştırmamak lazım. Bu yüzden baştan beri evde kal evde kal diye bağırıyoruz.

Kapanma tüm bu riskleri ortadan kaldırıyor işte. O yüzden siz de kapanmayı işlevsiz hale getirmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı