Tam kapanmada alkol satışı yasaklandı!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam kapanmada alkol satışı yasaklandı ama bazı alkol içenler Twitter'da tepkisini gösterdi. Sizin bu konu hakkında düşünceniz nelerdir?

Kaynak;Tam kapanmada alkol satışı yasaklandı!

Böyle deyip şeriatı isteyenlerde bunu deyip şeriata karşı çıkanlar var. Bu ülkede kimsenin şeriat gelecek diye korkmasına ya da sevinmesine gerek yok. Olmayacak bir şey çünkü.
İki kitlede ahmaktır.
İstemeyen kitle ahmak değildir. Laik bir ülkede yaşayıp bunları diyen insanlarda kusura bakamsın lütfen.

Evet bu. Ben 1 yıldır evde boşuna oturmuyorum. Pskoljim bozuldu evde otur otur. İki eleman alkol sefası sürsün, oyun oynasın diye bunları çekmiyoruz. Madem bir iş yapılacak tam olacak.
Sen bir sürü yasak varken toplu her şey yasakken yapılan 1000'lerce kişilik lebaleb kongreler yüzünden evdesin, sen cenaze vs yasakken diyanet işlerinden içişlerine 100'lerce kişilik cenaze törenleri yüzünden evdesin, sen toplu iftar yasakken parti üyelerinin millet vekillerinin düzenlediği iftarlar yüzünden evdesin. Daha sayayım mı? Kalkmış burada 2 içki içen adam yüzünden evdeyiz diyorsun. Biz de bu yüzden evdeyiz...

İstemeyen kitle ahmak değildir. Laik bir ülkede yaşayıp bunları diyen insanlarda kusura bakamsın lütfen.

Demek istediğim o değil. COVID'den dolayı alkole yasak getirildiğinde şeriat geliyor demek ahmaklıktır. Kim derse desin.
17 günlük bir yasak sadece. Normal şartlar olsa haklısınız.

Sen bir sürü yasak varken toplu her şey yasakken yapılan 1000LERCe kişilik lebaleb kongreler yüzünden evdesin, sen cenaze vs yasakken diyanet işlerinden içişlerine 100lerce kişilik cenaze törenleri yüzünden evdesin, sen toplu iftar yasakken parti üyelerinin millet vekillerinin düzenlediği iftarlar yüzünden evdesin. Daha sayayım mı? Kalkmış burada 2 içki içen adam yüzünden evdeyiz diyorsun. Akıl yok ama fikre gelince çok. Biz de bu yüzden evdeyiz...

Ben bunları yapan arkadaşları savundun mu? Aklımı mı okuyorsun?
Dediğin olaylarla ilgili bir mevzu dönmüyor burada. Mesele tam kapanmadaki alkol yasağı.

@Görk

Önyargılı olmak istemem ama Diyanet'den başka kimse öne sürmüş olamaz şu fikri.
Bu cahillere nasıl halen aşırı mebla para verebiliyorlar anlamıyorum. Tek bildikleri helal-haram ya da günah-sevab. Gerçi onlar da haklı enayilerden paralarını alıyorlar neden düzgün bir şey için düşünsünler ki?

Muhalefet bir şey derse ayyaş muamelesi.
Görecek.

Alkol kullanıcıları ses çıkartırsa terörist muamelesi görecek.

İktidar yandaşları alkol kullanmak isterse muhalif damgası yiyecek.

Satıcılar ses çıkartırsa neredeyse hiç verilmeyen yardımlardan alamayacak.

Ufak bir hamle ile bakın nasılda herkesi kilitlediler şimdi tepinmeye başlarlar.

Bu cahillere nasıl halen aşırı mebla para verebiliyorlar anlamıyorum. Tek bildikleri helal-haram ya da günah-sevab. Gerçi onlar da haklı enayilerden paralarını alıyorlar neden düzgün bir şey için düşünsünler ki?
Sanki para almasalar bile mantıklı düşünüyorlar 😁 .
Az kaldı az ... Hesap vermeden gitmelerini istemiyorum .

Geri
Yukarı