Tam kapanmada işçi muafiyeti

browncwby

Kilopat
Daha fazla  
Fotoğrafçılık sektöründe esnafız. Tam kapanmada muaf olan işyerleri içişleri bakanlığınca belirtilmiş. Bizim sektörümüzde herhangi muafiyet söz konusu değil ancak rakip esnaflardan araya adam sokarak muafiyet belgesi alanlar var. Böyle bir ahlaksızlık ve adaletsizlik var mı? 18 gün internet siparişlerimiz yüklüce birikecek ama onlar rahatça gidip siparişleri kargolama yapabilecek. İşin iyice cılkını çıkardılar. Ya tamamen kapatırsın ya tamamen açarsın. Böyle haksızlıklara tahammül edemiyorum.

Sizin sektör nasıl bilmiyorum hocam ama Home Office tarzı bir şey yapabilir misiniz?

İnternet sitemizde ürün düzenlemelerini vesayire o şekilde yapabiliriz ancak insanlar ürün siparişleri veriyor. Mecbur dükkana gidip ürünleri kargolama yapmamız lazım. Yasak başlayalı 2 gün oldu ve siparişler şimdiden birikmeye başladı. 18 gün sonra sülalece kargolamaya dükkana gideceğiz sanırım :)

İnternet sitemizde ürün düzenlemelerini vesayire o şekilde yapabiliriz ancak insanlar ürün siparişleri veriyor. Mecbur dükkana gidip ürünleri kargolama yapmamız lazım. Yasak başlayalı 2 gün oldu ve siparişler şimdiden birikmeye başladı. 18 gün sonra sülalece kargolamaya dükkana gideceğiz sanırım :)

Allah kolaylık versin hocam denilebilecek bir şey yok. Ama kargo şirketleri kapalı mı ki? Yani evinize taşımanın bir yolu yok mu bu baskı makinelerini çünkü bu süreç uzayabilir.

Allah kolaylık versin hocam denilebilecek bir şey yok. Ama kargo şirketleri kapalı mı ki? Yani evinize taşımanın bir yolu yok mu bu baskı makinelerini çünkü bu süreç uzayabilir.
Hocam fotoğrafçı sektöründen kastım fotoğraf makineleri, lens, ışık, ses sistemleri, mikrofon vs. satıyoruz. İthalatçıyız, perakende satış yapıyoruz ayrıca internet sitemizden de satışımız mevcut. Yasak süresince insanlar sitemizden ürün satın alıyor. Bu siparişleri hazırlamak için dükkana gitmemiz lazım ama bizim sektörümüzde herhangi bir muafiyet söz konusu değil. Ama hile hurdayla muafiyet belgesi alan rakip esnaf çok etrafta.

Geri
Yukarı