Tam olarak hangi donanımların sürücüleri oluyor?

TakatimKalmadı

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartının sürücüsü var, anakartın BIOS'u güncelleniyor. Sadece bu ikisini biliyorum. Çipset güncelleme vs. duydum ancak hiçbir bilgim yok. Başka hangi parçaların neleri güncelleniyor?

Ekran kartı,
BIOS,
Chipset,
Wlan/Wifi,
Bluetooth
Ses,
İşletim sistemi,
Programlar/yazılımlar,

Yetmedi mi? :):
Monitör,
Klavye,
mouse

Edit: @Yeniçocuk üstadımızın değerli hatırlatması sayesinde eklemeler de yapıyorum! ☝🏼

Touchpad
Kamera
SD Kart okuyucu

Özetle; bir donanımın çalışması için yazılım/sürücü olmazsa olmazdır. :)
Hocam peki çipset nereden güncelleniyor, anakartın sayfasından mı? Ben anakart sayfasından sadece BIOS'u güncelliyorum, sürücüler araçlar kısmında LAN, Chipset, Audio, VGA Drivers, Software and Utiliy ve SATA var. Onları güncellemeli miyim?

Hocam peki çipset nereden güncelleniyor, anakartın sayfasından mı? Ben anakart sayfasından sadece BIOS'u güncelliyorum, sürücüler araçlar kısmında LAN, chipset, Audio, VGA drivers, software and utiliy ve SATA var. Onları güncellemeli miyim?

Chipset en önemlileri, LAN kablolu internet, Audio ses, VGA drivers sizin ekran kartınız ile alakalı. Masaüstü için anakart üreticisi öneriliyor. Ekran kartı için üretici firma. Laptop için ben chipset ve ekran kartı harici sitelerden indirmiştim.

Chipset en önemlileri, LAN kablolu internet, Audio ses, VGA drivers sizin ekran kartınız ile alakalı. Masaüstü için anakart üreticisi öneriliyor. Ekran kartı için üretici firma. Laptop için ben chipset ve ekran kartı harici sitelerden indirmiştim.
Tamam hocam teşekkürler, son bir soru olarak şunu sormak istiyorum; bunları format attıktan sonra geri yüklemem gerekiyor mu?

Tamam hocam teşekkürler, son bir soru olarak şunu sormak istiyorum; bunları format attıktan sonra geri yüklemem gerekiyor mu?

Formattan sonra tabii ki gerekli. Windows hepsini kurmuyor çünkü özellikle harici ekran kartını. Format sonrası Aygıt Yöneticisi sonrası ünlem işareti çıkacaktır.

Formattan sonra tabii ki gerekli. Windows hepsini kurmuyor çünkü özellikle harici ekran kartını. Format sonrası Aygıt Yöneticisi sonrası ünlem işareti çıkacaktır.
Hocam ben bu LAN driver'ını indirdim, yüklemeyi başlattı ve sonra hiç ilerlemeden kapandı. Tekrar setup'ı çalıştırmam mı gerekiyor? Sanırım indirmedi çünkü.

Dosyaya atıp çalıştırınca oldu, teşekkürler. Sizi bayağı meşgul ettim ama bu sefer gerçekten son soru, şimdi bu dosyaları silebilir miyim?

Silebilirsiniz sorun yok. Bu mesajı görünce aklıma Lenovo Support videosu geldi. 😀 BIOS güncelleme için videoyu izlerken kişi İngilizce güvenli şekilde silebilirsiniz diyordu. Az daha onu yazacaktım iyi mi 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı