Çözüldü Sürücüleri hangi programla güncelleyebilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Creax31

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600.

16 GB RAM 2666 Hz.

Asus Rog Strix RX 570

ASUS Prime A320M-F
Foruma azıcık baktığımda kimsenin Driver Booster'i önermediğini gördüm. Normalde hep onu kullanıyordum ama artık o yazılan mesajlardan sonra vazgeçtim. Bana başka driver güncelleme programı önerebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizin parçaları nedir? Benim tavsiyem, zaten manual şekilde bir elin parmağı kadar sürücü kuruluyor. Windows çoğunu hallediyor. Siz ekran kartı ve ekstra özel bir donanımınız varsa o sürücüyü kendi sitesinden bulup indirip yüklemenizi öneririm. Bence 3.parti doğru çalışamayan programlar ile sürücü güncellemenize gerek yok. Önemli birkaçını yazayım;

-Chipset Driver (işlemci)
-Ekran kartı sürücüsü
-Ses yongası driver
-Ethernet (varsa WiFi - Bluetooth) sürücüsü

Bunlar bile otomatik kuruluyor zaten, hadi en güncelini kullanmak için manuel şekilde kontrol edip kendi sitelerinden indirip kurabilirsiniz.

Donanımlarının modellerini söyle varsa yazılımını yoksa sürücüleri paylaşayım.

Sisteminizin parçaları nedir? Benim tavsiyem, zaten manual şekilde bir elin parmağı kadar sürücü kuruluyor. Windows çoğunu hallediyor. Siz ekran kartı ve ekstra özel bir donanımınız varsa o sürücüyü kendi sitesinden bulup indirip yüklemenizi öneririm. Bence 3.parti doğru çalışamayan programlar ile sürücü güncellemenize gerek yok. Önemli birkaçını yazayım;

-Chipset driver (işlemci)
-Ekran kartı sürücüsü.
-Ses yongası driver.
-Ethernet (varsa Wi-Fi - Bluetooth) sürücüsü.

R5 2600 RX 570 (bu güncel olmalı) ASUS Prime A320M-F Realtek.

R5 2600 RX 570 (bu güncel olmalı) ASUS Prime A320-M Realtek.
Tamamdır, Google'da RX570 Driver diye aratıp, AMD'nin kendi sitesinden son sürümü indirip yükleyebilirsiniz. Aynı şekilde R5 2600 Chipset Driver diye aratıp yine indirip kurabilirsiniz. Anakartınız için ise son sürüm değil ise BIOS sürümünü kontrol edip, Youtube'da Technopat BIOS Güncelleme rehberini izleyip öğrendikten sonra BIOS'unuzu da güncellediğinizde başka bir şeye gerek kalmıyor.

Not: Sistemi yeni topladıysanız, RAM ayarınızı yapınız. 2x8 şeklinde dual channel ise, XMP açacaksınız, toplam sistem performansına inanılmaz derecede etkiliyor.

Foruma azıcık baktığımda kimsenin Driver Booster'i önermediğini gördüm. Normalde hep onu kullanıyordum ama artık o yazılan mesajlardan sonra vazgeçtim. Bana başka driver güncelleme programı önerebilecek var mı?

Önerim: Elle driver yükle. O saçma sapan programlardan kat ve kat daha iyidir

Geri
Yukarı