Tamirden gelen bilgisayarda sorun olduğu nasıl anlaşılır?

TYG16

Picopat
Merhaba, diyelim ki bilgisayarı bir servise veya bilgisayar tamircisine verdik BIOS Update için, temiz kurulum için veya format falan. Bilgisayarı teslim aldıktan sonra her şeyin normal, stabil çalıştığını nasıl anlayabilirim? Bizim bir arkadaş bu şekilde bir şey yaşıyor şu an, ben de buraya danışayım dedi. Şey dedi mesela, BIOS Update yaptı dedi usta, temiz kurulum yaptı. Devamında BIOS Update yapacakken Secure Boot açık kaldığından Valorant için yapamamış usta. Yeni M.2 takmıştı ilk, sonra eski M.2'yi takıp bilgisayarı ilk haline getirip secure olayını düzeltip yeni SSD'yi taktı, BIOS güncelledi ve kurulum yaptı. Sistem hazır ama tek sorun var, bilgisayar kendi kendine açılıyor. Usta dedi ki ben bakacağım, halledeceğim dedi, önemli bir şey olduğunu sanmıyorum dedi. Ustadadan yana şüphem yok ama onun da bilmediği, yanıldığı nokta olabilir. Kalan şeyleri, anakartı falan akşam teslim aldığımda nasıl test edebilirim? Windows 11 kurulu, AM5 soket.
Yardımcı olursanız çok sevinirim yardım lazım şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen öyleydi simdi güç ayarlarından kapattım dedi hallettim önemli bir şey değil dedi
Genel olarak nasıl test edebilirim yardımcı olur musunuz ustaya güveniyorum ama bilmeden bir şey yapmış olabilir secure ayarıyla oynarken falan özelikle anakartı test etmem lazım

@Marix hocam yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
evet oluyordu düzeldi ama güç ayarlarından birşeyi kapattı tiki düzeldi

evet oluyordu düzeldi ama güç ayarlarından birşeyi kapattı tiki düzeldi
genel olarak sistemin stabil çalıştığını nasıl kontrol edebilirim mesela

Bir de tekrar açmalı mıyım Valorant için o ayarı herkes açıyor mesela format atarken ya da BIOS güncellerken kapatıyorlar mı bizim neden bu başımıza geldi

Evet oluyordu düzeldi ama güç ayarlarından bir şeyi kapattı tiki düzeldi

Genel olarak sistemin stabil çalıştığını nasıl kontrol edebilirim mesela

Bir de tekrar açmalı mıyım Valorant için o ayarı herkes açıyor mesela format atarken ya da BIOS güncellerken kapatıyorlar mı bizim neden bu başımıza geldi

@Marix hocam başka kime danışabilirim forum eiket atar mısınız?

Son düzenleme:
Evet oluyordu düzeldi ama güç ayarlarından bir şeyi kapattı tiki düzeldi

Genel olarak sistemin stabil çalıştığını nasıl kontrol edebilirim mesela

@Marix hocam başka kime danışabilirim forum eiket atar mısınız?

Güç ayarlarından hazırda beklet ayarını kapatmıştır.

Secure Boot'u eskisi gibi tekrar açabilirsiniz, format atarken kapatmaya gerek yok, UEFI sistem kurmazsanız kapatmanız gerekir, BIOS güncellerken anakartın böyle bir ihtiyacı olabilir.

Sistemin stabilliğini en iyi kullanarak, oyun oynayarak anlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı