Tanımadığım biri DM üzerinden özel bilgilerimi söyledi

Bence dava işe yaramaz. Evet en üstteki arkadaşların dediği doğru ama 12 yaşındaki çocuğa neyin cezasını verecekler :D :D? Bunu yazan kişi max 13 ve hiçbir şey yapamaz korkmanıza gerek yok. He he diyip engelleyin geçin. Yav bir bana denk gelmiyor bunlar ne güzel kanser edeceğim de sanki inadına beni bulmuyorlar.

Verilerimiz her yerde sızdırılıp durduğu için bulmuştur. Zamanında satış kısmında çalıştığım bir merdiven altı çağrı merkezinin, başka bir bölümü olan onay bölümü de, müşterilerinin çok az bilgisinden yola çıkarak tüm bilgilerine böyle ulaşıyordu (karşıdakini ikna etmek için) ama bu bir suç. Sizin görüştüğünüz kişi sizin gözünüzü korkutmak için bunu yapmış olarak görünüyor. Sizden bir şeyler talep ederse dikkatli davranmanızı öneririm.

Arkadaşlar Instagram'da gezerken bir elraenn videosu gördüm ve yoruma "elraenn'in kitlesi 10 yas" dedim. Sonra birisi bana DM'den yazdı.
O: Selamünaleyküm.
Ben: Aleykümselam.
O kişi: Elraennin kitlesi 10 yaş demişsin.
Ben: Evet dedim ne var?

İşte böyle birkaç dakika küfürleştik vs. sonra o kişi bana annemim ismini yazıp "... Ne yapıyor"dedi. Ben de "o kim?" dedim. O da annen dedi. Sonra T.C. Numaramı, baba adımı vs. yazdı. Başkasını da yazardı ama ben engelledim. Bu bilgiler nereden bulundu bana birisi söyleyebilir mi?

8 senelık sanalcı olarak bu konuya el atmalıyım hocam ılk once konuşmayı SS alın CİMER - T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi şikayet edin tehdit ve bilgi kaçakçılıgından tazmınat açınız ayrı olarak data kullanımı yasak onun ıcınde işlem yaparlar ayrıca korkmanıza gerek yok T.C. adresden uzerınıze şirket açamazlar :d hatta hiçbir şey yapamazlar datalarda kimligin tamamını göstermiyor CİMER'e verin veya SS atın muhtemelen az üstelersen korkup ozur dıleyecektır 10 lıralık panel alıp mıllete sataşıyorlar o sataşan kişiler mr hacker degıl 10 yaşındakı çocuklar xD.

101 Milyon kişinin bulunduğu HSYS datası ortalıkta geziyor, normal olarak bulmaları çok kolay. Adınızı ve soyadınızı ortalıkta paylaşmayın.

Arkadaşlar Instagram'da gezerken bir elraenn videosu gördüm ve yoruma "elraenn'in kitlesi 10 yas" dedim. Sonra birisi bana DM'den yazdı.
O: Selamünaleyküm.
Ben: Aleykümselam.
O kişi: Elraennin kitlesi 10 yaş demişsin.
Ben: Evet dedim ne var?

İşte böyle birkaç dakika küfürleştik vs. sonra o kişi bana annemim ismini yazıp "... Ne yapıyor"dedi. Ben de "o kim?" dedim. O da annen dedi. Sonra T.C. Numaramı, baba adımı vs. yazdı. Başkasını da yazardı ama ben engelledim. Bu bilgiler nereden bulundu bana birisi söyleyebilir mi?
Şikayette bulunun hocam.

Geri
Yukarı