Tanımadığım insanları gördüğümde yüzüm kızarıyor, utanıyorum

Tunahan23

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar üniversite gidiyorum bir ortama girerken tanımadığım insanlar olduğunda yüzüm ateş gibi yanıyor kizarıyor. Bu sorunu nasıl geçiririz olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar üniversite gidiyorum bir ortama girerken tanımadığım insanlar olduğunda yüzüm ateş gibi yanıyor kizarıyor. Bu sorunu nasıl geçiririz olan var mı?
Sosyal fobin var benim gibi. Psikiyatriste gitmiştim 2 sene oldu yaklaşık. Selectra diye bir ilaç verdi ve beni terapi için bir psikoloğa yönlendirdi. 6 ay boyunca gittim terapilere, psikolog ilk olarak senin bu durumu kabullenmeni ve üstüne gitmeni istiyor. Yani çabalamadan bunu yenemeyeceğimi söyledi. Korkularımı, endişelerimi bir kağıda yazdırmıştı bunları belirledikten sonra üzerlerinde kendimi zorlamaya başladım. Yani evet ilaç desteğiyle falan faydası oldu. Ama tek kötü tarafı ilaç bağımlısı oldum :)

Eğer bu içinde bulunduğun ortam sana uygun değilse zaten durmak istemezsin de, sana uygunsa, ne insanlar senden üstün, ne de sen onlardan üstünsün. Eşitsiniz, takma yani fazla. Söylemesi kolay diyeceksin ama yapmaya çalış.

Parmağınız çizilse psikolog yardımı alacaksınız bir sakin olun arkadaşlar :) Abartılacak bir durum yok ilaç tedavisi nereden çıktı?

İnsanlarla tanışa tanışa, kaynaşa kaynaşa alışacaksın böyle basit sebeplerden kendini hasta falan zannetme. Her insanda vardır çekingenlik, bunu aşman için doktora ihtiyaç yok, ilaca ihtiyaç yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı