Yüzümden çok utanıyorum

Saçlarımı boyatmayı düşündüm ama tamamen fantezik yeşil, mor, pembe gibi renkler :D
Saçım sarı, gözlerim mavi. Düşünün hocam bunlar bile tipime çok etki etmiyor.

Bak güzel kardeşim senin doğal olman lazım dedim ya seni seven böyle sevmeli diye.

Saçlarımı boyatmayı düşündüm ama tamamen fantezik yeşil, mor, pembe gibi renkler :D
Hocam bir fotoğrafınızı görmeden tavsiye vermek pek kolay olmuyor. Tabii yüzünüzü göstermek istememenize de saygı duyarım.

Bak, önce kilo verip sağlam bir vücut yapmakla başla. Kısacası kendini gerekirse 5 ay kapat, tamamen değişimine ayır. Spor yaparken tarzını değiştir, özellikle giyinişini değiştir nasıl giyindiğin ciddi anlamda çok önemli. Nasıl giyinmen gerektiğini bilmiyorsan bir çok model var, rapçi var onların tarzlarına bakabilirsin ve kendine bir şeyler koparabilirsin. Saçlarımı boyatacağım diyorsun absürt bir renge, boyat dostum farklılıkta iyidir. Kız instagramda ki fotoğraflarımı gördü ve benden soğudu diyorsun. Belki fotoğraf çekmeyi bilmediğin içindir? verdiğin poz kötü olduğu içindir? çok farklı açılardan çok daha güzel gözükebileceğini biliyorsun.

Genetik ve değiştirilemez hatta tedavi edilemez vücut ile barışık yaşamaya mecbursun. Benim de vucudum aşırı yağlı, toplum içine çıkmakta zorlanıyorum. Saçımı her saat yıkamak zorunda kalıyorum. Her banyo yaptığımda combo keseleme yapıyorum. Banyo yapıp çıkıyorum ama 1 saat sonra bütün vücuduma bir teneke yağ dökmüşler gibi oluyor, saçlarım ayna gibi parlıyor ve yağ kokusu bariz şekilde kendini belli etmeye çalışıyor.

Askerliğime kadar yüz hattımdan dolayı çok dalga konusu oldum. Ucube diyende oldu bu ne güzellik diye dalga geçende. Sıska ve çirkin demeyeyim de insanların çirkin diye tabir ettiği görüntü vardı.

Not: Gerçek çirkinlik içeride olandır. Huy ve ahlaki çirkinliktir.

Askerde kan bağışı ile hem kilo almaya hem de yüz hatlarımda gelişme başladı. Askerde 3 ayda bir kan bağışı yapar oldum, bu huyum hala devam ediyor.

2 yıl içinde çok fena değişiklik ile yakışıklı dedikleri sınıfa girdim ve kız arkadaş mevzuları, nişan vs derken bu yaşa kadar geldik. Ama ne yaptımsa şu yağlı cilt olayına çözüm bulamadık.

Bak, önce kilo verip sağlam bir vücut yapmakla başla. Kısacası kendini gerekirse 5 ay kapat, tamamen değişimine ayır. Spor yaparken tarzını değiştir, özellikle giyinişini değiştir nasıl giyindiğin ciddi anlamda çok önemli. Nasıl giyinmen gerektiğini bilmiyorsan bir çok model var, rapçi var onların tarzlarına bakabilirsin ve kendine bir şeyler koparabilirsin. Saçlarımı boyatacağım diyorsun absürt bir renge, boyat dostum farklılıkta iyidir. Kız instagramda ki fotoğraflarımı gördü ve benden soğudu diyorsun. Belki fotoğraf çekmeyi bilmediğin içindir? verdiğin poz kötü olduğu içindir? çok farklı açılardan çok daha güzel gözükebileceğini biliyorsun.
Aslında zaten çok profesyonel fotoğraf çekmiyorum. Yalnızca 1 tane mezuniyetimde takım elbise ile boğazın karşısında profesyonel bir fotoğrafım var. Diğer 2 fotoğrafım da selfie idi zaten. Model konusunda araştırmaya başladım zaten. Bakalım neler olacak.

Aslında zaten çok profesyonel fotoğraf çekmiyorum. Yalnızca 1 tane mezuniyetimde takım elbise ile boğazın karşısında profesyonel bir fotoğrafım var. Diğer 2 fotoğrafım da selfie idi zaten. Model konusunda araştırmaya başladım zaten. Bakalım neler olacak.
Umarım bu süreç senin için güzel geçer, şunu söylemeliyim her zaman az da olsa egon olsun kendini sev ve diğerlerini umursama. Ayrıca her zaman aklına daha güzel gözükebileceğini, daha yakışıklı olabileceğini sok ve kendini bu mentale alıştır. Başarılar.

Hayır hayır. Yüzümde hiçbir sivilce falan yok. Sadece fazla kilom var. Bakın obezite değil, doktorlarım da fazla kilo olduğunu söylüyor. Ama karşı tarafın bu tavrı yüzümden soğuttu beni.

O zaman spora başla, estetik yap diyeymeyiz sana en iyi saç tarzını bul o yüz sana yakışır. Benim kulaklarım kepçe ama saçları yukarı doğru dikiyorum aynada bakınca kendimi yakışıklı görüyorum. Kulaklarımla sarı saçlarım beyaz yüzüm güzel bir şekilde uyuşuyor ama 3 numaraya falan vurunca işte bırak maske takmayı evden çıkmak istemiyorum...

Ekleme: Bazen bir , bile cümleyi komple değiştiyor vay be!

Son düzenleme:
Umarım bu süreç senin için güzel geçer, şunu söylemeliyim her zaman az da olsa egon olsun kendini sev ve diğerlerini umursama. Ayrıca her zaman aklına daha güzel gözükebileceğini, daha yakışıklı olabileceğini sok ve kendini bu mentale alıştır. Başarılar.
çok teşekkürler çok sağ olun

Ergenlik dönemimde yüzüm sivilceyle doluydu. O zamanlar çok utanır bunu çok kafaya takardım. Hatta Allah ile ilişkimin zayıf olmasının nedenlerinden birisi bu sivilcelerdi. Neden ben diye soğumuştum. İnsan ilişkilerimi de olumsuz etkiledi bu durum. Kendime güvenim yoktu. Bir ortama girdiğimde öyle olmadığı halde benimle dalga geçtiklerini düşünür arkadaşlarıma kızardım. Haliyle insanlar uzaklaşırlardı.
Zamanla bunları üzerimden attım. Yaş 41. Geçen gün o gençlik fotoğraflarına bakayım dedim. Aslında hiç de fena değilmişim. Yıllar sonra lan keşke dememek için at üzerinden utangaçlığını. Yüzün bu dünyada sadece sana ait. Kişisel bakımını yap. Dişlerine özen göster. Tırnaklarını temiz tut. Giyiminde kendi stilini oluştur. Kendin ol. Sonra bak ne kızlar döner etrafında. Kızlar böyledir biraz güvensizlik hissettiler mi uzaklaşırlar. Bunu hissettirme ve at üzerinden.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı