Tanıştığım Kişi Eski Mahkum Çıktı

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Başımdan geçen bir olayı anlatayım size. (Olayı ve örgüyü değiştirerek anlatıyorum dikkat çekmemek için)
3 seferdir gittiğim bir restoran var. Her gittiğimde mekanın sahibi ile sohbet ediyorum, adamın her konuda bilgisi var bazı olayları yanlış düşünüyor, çelişiyoruz ama çok koyu muhabbet ediyoruz. Neyse adam bana bazı olayları söylüyor bak olacak görürsün diyor, bir dahaki gidişimde bak oldu diyor (adam büyü falan yapmıyor yanlış anlamayın mesela İstanbul seçimlerinde 1 milyon oy farkı olacağını tahmin etmişti tahmine yakın fark çıkmıştı).

Neyse gelelim konuya en son gittiğimde daha koyu sohbete daldık tartışıyoruz adam biraz kendinden bahsetti, 17 yıl içerde yatmış. Böyle adamda kabadayı tipi var ama hiçbir şekilde öyle davranmıyor çok samimi biri dışarIdan başkalarıyla konuşurken de dikkat ettim kendini öyle kabadayı sanan mal mal hareketler yapmıyor. Olayı falan sordum anlattı, bir kavgaya karışmış (grup kavgası diye anlatayım size) orada silahla birini başından vurmuş. Olayı internette araştırdım biraz (yine isim vermeden söylüyorum) bir grubun başkanıymış, böyle mafya tiplilerle çekilmiş fotoğraflar falan gördüm. Neyse gelelim konuya çıkarken adam bana zorla meyve kesip ikram etti, ağzın kurudu yemeden bırakmam dedi. Şimdi sorum sizce aynı mekana gitmeye devam edeyim mi yoksa bir daha gitmeyeyim mi?
Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle adam sana zorla meyve filan kestirtmiş bunun bir anlamı yok.Adam artık o hesap kitap devrini kapatmıştır diye düşünüyorum.İstersen burdan başka bir iş yapıyon mu diye sor girenlerden çoğu o hesap kitap defterini kapatıyor.
Bana meyve kestirmedi kendi kesti bana ikram etti. Zaten birde şöyle demişti: benden sana tavsiye gece git doğru git, ben çoğu kişinin üstünü çizdim, cezaevine çoğu kişiyi sildim demişti.
Bence gitme temiz parlak biriysen hele hiç gitme. 17 yıl içerde bunların ne yaptığı belli olmaz Theodore Bagwell misali yani o insanın arkadaşlığına ihtiyacın yoksa daha uğrama yanına.
Adam zaten benden büyük 40 yaşlarında ben 19 yaşındayım :) Zaten sadece oraya gittiğimde muhabbet ediyoruz fazlası yok.

Hayatın en ağır şartlarını görmüş insandır. Senle konuşması seni hedef alması degıl içini dökecek biri aramasıdır. Yol gösterici olabilir. Siz 17 yıl içeride yatmış birinden çıkabileceğiniz dersi çıkartın. Hayatta her türlü insanı dinleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı