Yeni tanıştığım biriyle nasıl konuşabilirim?

Burak İncehasan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bu konularda çok kötüyüm, yeni tanıştığım birine karşı nasıl konu açabilirim? Veyahut neyleri konuşabilirim? Cevaplarınız için teşekkürler.

Kız ise çevreni konuş erkekse oluruna bırak sende o da aynısınız zaten 2. günde gülmeye başlarsınız.

Çevrenden kastım kendini tanıt okulun arkadaşların onun ailesi nereli oldukları falan filan ufak ufak sohbetler yap.

Kız ise çevreni konuş erkekse oluruna bırak sende o da aynısınız zaten 2. günde gülmeye başlarsınız.

Çevrenden kastım kendini tanıt okulun arkadaşların onun ailesi nereli oldukları falan filan ufak ufak sohbetler yap.
Öyle küçük sohbetler başlatabiliyorum ama o kadar kalıyor devamına nasıl geçeceğimi bilmiyorum, okuldan tanıştığım biriyse sadece okulla alakalı konuşuyoruz mesela. Oluruna mı bırakmak lazım ?

Öyle küçük sohbetler başlatabiliyorum ama o kadar kalıyor devamına nasıl geçeceğimi bilmiyorum, okuldan tanıştığım biriyse sadece okulla alakalı konuşuyoruz mesela. Oluruna mı bırakmak lazım?

Oluruna çok ta bırakma öyle yapınca ma* oluyorsun bir süre sonra. Kendi dertlerini anlat görünce selamlaşmaya çalış filan ben mesela sınıfta hep dışlanırdım ama arkadaşlarım beni çok sayardı nasıl sohbet açardım kendi yaşadığım zorluklar ülkenin sıkıntıları garip komik olaylar filan konuşurdum ben öyle yapardım bazen şansımı denedim olmadı ama bu da bana zevk verdi başarısız olmam bile benim için bir sohbet konusu oluyordu.

Oluruna çok ta bırakma öyle yapınca ma* oluyorsun bir süre sonra. Kendi dertlerini anlat görünce selamlaşmaya çalış filan ben mesela sınıfta hep dışlanırdım ama arkadaşlarım beni çok sayardı nasıl sohbet açardım kendi yaşadığım zorluklar ülkenin sıkıntıları garip komik olaylar filan konuşurdum ben öyle yapardım bazen şansımı denedim olmadı ama bu da bana zevk verdi başarısız olmam bile benim için bir sohbet konusu oluyordu
Anladım hocam, teşekkür ederim.

Anladım hocam, teşekkür ederim.

Ve bir kalıbın olsun seninle zorla konuşanla konuşmayı bırak veya farklı yerlerde farklı senler olma her yerde seni aynı bilsinler arkadaşının yanında sapık orada cömert orada kurnaz orada zeki olursan millet seni bir kefeye koyamaz ve bir prestijin oluşmaz insanlarda benim en büyük hatam çok fazla duruma göre davranmamdı.

Kimseye derdini anlatma. Kimseyle samimi olma mesafeli ol.

Zannetmiyorum farklı bir yol ama genelde yönetilemez ya dalga konusu olursun ya da davar gözüyle bakarlar. En azından bir arkadaşın olsun dertleşcek tek başına tek tabanca film değil burası illaki zora düşüceksin.

Geri
Yukarı