Tanju Özcan hakkında ne düşünüyorsunuz?

IMG_20210809_142637.jpg

@377660 Suriyelilere devlet kasasından tek bir kuruş harcanmadığına emimim, aylık 100 küsür TL bir yardım yapılıyor ki, bu para hem Avrupa Birliği tarafından finans ediliyor hem de çerez parası. Kalifiye mülteciler burada kalabilir, ancak entegre edilemeyen vasıfsızları Avrupalıların TR'yi finanse etmesiyle birlikte Suriye'ye geri yollamalıyız. Kalıcı çözüm budur, öbür türlü kültürleri bambaşka, gelişmişlik seviyesi olarak Türkiye halkının birkaç tık üstte olduğu halklar bir arada yaşayamazlar.
@Laminon farkındaysan geri gönderilmeliler dedim, din kardeşlerimi falan demedim. TR'nin yapacağı şey belli, rejimle anlaşma yapıp halkı geri gönderecek ve Suriye'den çekilecek ya da SMO bölgelerine gönderecek ki ülkenin çoğunluğu SDG ve merkezi hükümet kontrolünde, mevcut durumun devamı durumunda ileride çok büyük sıkıntılar çekeceğiz, ancak bu su fiyatlarının 10 katına çıkartılmasını gerektirmez. Çünkü su fiyatları 10 katına çıkınca bu Suriyeliler Türkiye'den gitmeyecekler.
Afgan göçmenlerin erkek olmasından dolayı Taliban'ın bir oyunu olduğu konuşuluyor, mümkün. Acilen bir önlem alınmalı ancak pek bir şey yapılacağını sanmam.
Adamda her türlü şey var, güldürdün hocam :D

Gitmesi olanak dışı diyen insanlar var. Gitmesinler paşam, ben çeker giderim alsınlar ülkeyi ne yapıyorlarsa yapsınlar.

The Bolu Province of Mayor - Tanju Ozcan a.k.a The Last Refugee Bender

(Bolu Belediye Başkanı - Tanju Özcan nam-ı diğer Son Mülteci Bükücü)

@BuraKAyaydin Suriyelilere devlet kasasından tek bir kuruş harcanmadığına emimim, aylık 100 küsur TL bir yardım yapılıyor ki, bu para hem Avrupa Birliği tarafından finans ediliyor hem de çerez parası.

Merkel'e mi inanırsınız? Hükümete mi? He pardon ikisi de aynı şeyi söylemiş 😀.

Bu arada tanıdığım bir suri var. "Esad sizi çağırıyor ne zaman gideceksiniz" dediğimde. "Gitmeyeceğiz bize kimse para vermedi Türkiye verdi bu yüzden kalacağız." dedi ve ekledi "beğenmiyorsanız siz gideceksiniz." Onları bu ülkeden gönderdiğimizde güzel bir dalga geçeceğim😀.

Bu arada Tanju Özcan kral adam. Sonuna kadar destekliyorum kararını.

Son bir şey ekleyeyim. Güzel ülkemizin turistik bir bölgesinde yaşıyorum. Arkadaş meydana gidiyorum. Ulan etraf Arap kaynıyor. Etrafta bağırıyorlar çağırıyorlar. Ben turist olsam bu ülkeye gelmem. İmajımızı da bitiriyorlar. Adamların ülkeye hiç faydası yok. Ekonomiz çöktü bunlar yüzünden. Gençler bunlar yüzünden işsiz. Gitmeleri tek çare ve gerekiyorsa her türlü ayrımcılık yapılmalı.

Ha bu arada bu yabancı uyruklu kardeşlerimize(!) Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir'in en iyi üniversitesinde (Türkiye'de 9.) %47 kontenjan ayrıldı. Diğer üniversitelerde de olması yakındır. Hala yaptırımları uygun görmemeye devam ediyor musunuz😀? @Orantı

Son düzenleme:
@tasarimci Suriyelilere resmi bir şekilde yapılan tek yardım, KızılayKart aracılığıyla yapılıyor. Peki bu Kızılay Kart'ı kim fonluyor, istersen bir bakalım:
1- Kızılay SUY Programı
2- Programdan yararlanma kriterleri
Kızılay'a hiç güvenmem, ancak mevcut iktidarın oy almadığı birilerine bu kadar yardım yapacağına da inanmam. İsterseniz küçücük evde 7-8 kişi yaşayıp sigortasız çalışan Suriyelilere de bakalım. Bugün vatandaşlarımız işsiz kalıyorsa, bunun sorumluları tepedeki birileri ve sigortasız Suriyeli sömürmeyi tercih eden işverenlerdir.
Bu arada tanıdığım bir Suriyeli var. "Esad sizi çağırıyor ne zaman gideceksiniz?" dediğimde, "Gitmeyeceğiz bize kimse para vermedi, Türkiye verdi. Bu yüzden kalacağız." dedi ve ekledi, "Beğenmiyorsanız siz gideceksiniz." Onları bu ülkeden gönderdiğimizde güzel bir dalga geçeceğim😀.
Suriyelilerin de önemli bir kısmı bizimkiler gibi cahil, ne bekliyorsun ki? Zaten Türkiye'ye kalifiye olmayanlar geldi, bir ulusun en cahillerinden birinin cahilce bir sözü ("Siz gideceksiniz.") tüm ulusu kapsamaz, o da ayrı konu.
Ha bu arada bu yabancı uyruklu kardeşlerimize(!) Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir'in en iyi üniversitesinde (Türkiye'de 9.) %47 kontenjan ayrıldı. Diğer üniversitelerde de olması yakındır. Hala yaptırımları uygun görmemeye devam ediyor musunuz😀? @Orantı
Bu derece pozitif ayrımcılığı desteklediğimi söylediğimi hatırlamıyorum, sana zahmet gösterebilir misin?
Burada Suriyelilerin savaş dolu bir ortama (bkz. Afrin'de patlayan bombalar, YPG'nin elindeki bölgelerde suyun kesilmesi. Rejime uygulanan Sezar yasası yaptırımları da cabası.) geri dönmesini isteyeceğine, Avrupalılardan bize para ödeyeceklerine o ortamın huzura kavuşturulmasını isteyebilirsin. Sonra Suriyeliler gider, üstüne halkın sempatisi yanına kar kalır.
Her neyse, TR'de zaten su bile pahalı. Suyu on katı fiyata satmak, insan haklarına tecavüzdür. Ancak mevcut durumun devamını önceki mesajlarda da desteklemediğimi belirtmiştim, hümanist bir yaklaşımla tüm sorunlar çözülür. Zaten iktidar değişirse uygulanacak politika Tanju Özcan'ınki olmayacak, o da ayrı konu.
Bu arada, söylemeyi unutmuşum, üstteki Tanju Özcanlı fotoğrafta adamın pragmatist biri olduğu görülüyor. Ne yalan söyleyeyim, bir yandan bizim köydeki uzun adama benzettim...

Geri
Yukarı