Tannenberg 1. Dünya savaşı oyunu incelemesi

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Merhabalar. Verdun oynayıp da Tannenberg'i bilmeyeniniz yoktur diye tahmin ediyorum :) Tannenberg'in farkı 1. Dünya savaşında Almanya ve Avusturya-Macaristan İmparatorluklarının Doğu cephesinde geçen savaş. 4 tane taraf var. Avusturya-Macaristan ve Alman imparatorluğuna karşı Rusya İmparatorluğu ve Özerk Kazaklar. Oyunun atmosferi falan çok güzel alacak arkadaşlara kesinlikle öneririm. 1. Dünya savaşını aratmıyor kesinlikle. Battlefield 1 daha başka bir dünya pek 1. Dünya savaşı hissiyatı alamamıştım o oyundan. Fakat bu oyun tam anlamıyla açıklıyor. Squad sistemi çok güzel. 1 squadda 4 oyuncu bulunabiliyor sırasıyla şöyle ;
- Subay
- Tüfekçi
- Taaruz tüfekli adam ( Taramalı tüfek )
- Bombacı ( El bombası taşıyor yanında )

Subay dışında gerisi isimindeki ekipmanlara sahip. Subay dürbüne sahip ve Q tuşu ile işaretlediği yere topçu desteği istiyor ve işaretlenen yer bombalanıyor. Tabi mapta ele geçirdiğiniz topunuz olması lazım.
Serverlar 64 kişilik çok büyük savaş dönüyor etraf boş değil. Manevra oyun modu var 2 top basesi olmak üzere toplam 9 base var. Amaç hepsini ele geçirmek. 2 tanesi siperli üs yani ele geçirmesi biraz zor siperler var. Ana üsler ve topçu üsleri var. Topçu üssünüz olmaz ise subaylarınız ateş desteği isteyemez toplardan.

Artılar:
- Oyun gerçekçi. Tüfekle vücuttan vurduğunuz adam her türlü ölüyor.
- Atmosferi 1. dünya savaşı ile aynı.
- Subay sistemi çok iyi. Subay insanları yönlendirebiliyor.
- Grafikler güzel tasarlanmış. Ortalama bir bilgisayar Medium-High ayarlarda oynayabilir.
- Boyutu 2GB olması ayrı bir avantaj.
- Şarkıları ve askerlerin konuşmaları çok güzel.
- Arkadaşlarla oynamaya uygun bir oyun.
- Herşey historical ayarlanmış o tarihte olan tüfekler var sadece vb.

Eksiler:
- Uçak ve bombardıman ses efektleri hoşuma gitmedi.

Oyuna 10 üzerinden 9 puan veriyorum.

Oynamak isteyen arkadaşlar için Steam profil linkim : Steam Community :: Randower

Son düzenleyen: Moderatör:
oyunun single player ı varmı? ati 6790 ekr. kartı kaldırırmı? elinizde torrent indirme linki varmı? :)
Hocam singleplayer yok sadece multiplayer olarak oynanıyor. Forumda kesinlikle torrent ve korsan oyun önerilmiyor bilginize. Ben de 2015'den beridir hiç torrent oyun indirmedim :)

Geri
Yukarı