Tanrıdan daha üstünüm, şeytandan daha şeytanım, fakirler bana sahip, zenginler beni istemez, beni yersen ölürsün

Kafamızın içindeki beyin bence. Tanrıdan üstün mü bilemem. Genelde fakirlerde olur zenginlerde olmaz. Çünkü zenginler paralarını hep boş yerlere harcar ve paralarının değerlerini bilmezler. Bütün zenginler için demiyorum tabiki de fakat çoğu böyle. Ara sıra şeytan gibide olabiliyoruz. Beyin bence. Aklıma bu geldi. Yiyince ölür müyüz hiç bilmiyorum çünkü hiç beyin yemedim.

Tanrıdan daha üstünüm, şeytandan daha şeytanım, fakirler bana sahip, zenginler beni istemez, beni yersen ölürsün. Ben neyim?
Bu bilmecenin cevabı ne bilen var mı?

Cevap tanrı her şeyden hatta kendinden bile daha üstün şeytandan şeytanım tanrı çünkü tanrı ona bir sınır koydu tanrı kötülükler dahil her şeyin efendisidir fakirlerin sahip olduğu tek şey din tanrı cennet zenginler beni istemez çoğu zengin tanrıya inanmaz beni yersen ölürsün ehh aranızda denemek isteyen var mı?
Kafamızın içindeki beyin bence. Tanrıdan üstün mü bilemem. Genelde fakirlerde olur zenginlerde olmaz. Çünkü zenginler paralarını hep boş yerlere harcar ve paralarının değerlerini bilmezler. Bütün zenginler için demiyorum tabii ki de fakat çoğu böyle. Ara sıra şeytan gibide olabiliyoruz. Beyin bence. Aklıma bu geldi. Yiyince ölür müyüz hiç bilmiyorum çünkü hiç beyin yemedim.

Ama zenginler nasıl zengin oldular bir yerden sonra akıllarını kullandılar.

Hiçlik. Fakirler hiçlik "yerse" ölür. Zenginler istemez. Hiçbir şey yemeyince de ölüyorsunuz zaten. Tanrıdan üstün, şeytandan da daha kötü bir şey yoktur dünyada.
Cevap tanrı her şeyden hatta kendinden bile daha üstün şeytandan şeytanım tanrı çünkü tanrı ona bir sınır koydu tanrı kötülükler dahil her şeyin efendisidir fakirlerin sahip olduğu tek şey din tanrı cennet zenginler beni istemez çoğu zengin tanrıya inanmaz beni yersen ölürsün ehh aranızda denemek isteyen var mı?

Cevap hiçlik bu arada.

Kafamızın içindeki beyin bence. Tanrıdan üstün mü bilemem. Genelde fakirlerde olur zenginlerde olmaz. Çünkü zenginler paralarını hep boş yerlere harcar ve paralarının değerlerini bilmezler. Bütün zenginler için demiyorum tabiki de fakat çoğu böyle. Ara sıra şeytan gibide olabiliyoruz. Beyin bence. Aklıma bu geldi. Yiyince ölür müyüz hiç bilmiyorum çünkü hiç beyin yemedim.
Tam tersi, genelde zenginlerde olur o beyin. Onları zengin yapan da o beyin işte. Adamın milyon dolarları varsa para gözünde değersiz olur tabi. Bir şeyin miktarı artarsa değeri düşer. Adamın senin sayamayacağın kadar parası var, canı nereye isterse harcıyor. Senin gibi ay sonunu düşünme derdi mi var adamın?

Bulmaca:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşalar cevap vermeyin. Bu ödüllü bir bulmacanın parçası. Herkes kendisi çözsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı