Tanrıdan korkmuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman Peygamberler boşuna yaratıldı. Kur'an-ı Kerim boşuna indirildi. Bence bu konu kapatılsın. Arkadaş da tövbe etsin. Bunun şakası ironiliği yok.

Allah'ın merhametlinin en merhametlisi olduğu her kaynakta yazıyor değil mi? Peki Allah bu kadar merhametli ise neden kötülük yapanı veya kendisine inanmayanları sonsuz acıya mahkum ediyor? Sonsuz acı vermek yerine mesela bu kişilerin iradelerini ellerinden alıp onları meleğe çevirse bu sizce de daha merhametli bir yol olmaz mıydı? O zaman neden "merhametlinin en merhametlisi" Allah bu tarz bir yol yerine sonsuz acıyı seçiyor? Yanlış anlamayın sadece merakımdan soruyorum.

İnsanların iradesinin elinden alınmasını istemen bayağı merhametliymiş ayrıca öte yandan sonsuz güzelliğin olduğu cenneti de unutma seçim senin elinde.

Biraz dini bir konu olacak umarım kimse birbirine hakaret etmez.

Ben Tanrıdan korkmuyorum asla. İnsanlara irade vermiş. Onlar bu irade ile birbirlerine zarar veriyor. Tanrı bir ruh vermiş. Ve bize karışmıyor. Savaşlar olmazdı herhalde karışacak olsa. Belirli bir düzen yok evrende. Ama bir başlangıç olabileceği fikri beni bir yaratıcıya inandırdı.

Dinleri kullanan kişiler, korku imparatorlukları ile genelde bu masum insanları kullanıyor. Neden bu kadar üstün bir şeyden korkayım ki? Ben seviyorum onu, kalbimde yaşıyor. Özgürüm, her asır değiştirilen bence saçma olan kanunlara göre yaşamıyorum. İnsanların kendi vicdanın da ahlaklı olmasını istiyorum sadece. Belirli bir dine ihtiyaç duymadan.

Ama bunları söyleyince linç yiyeceğim. Olsun neyse.
Kendi görüşüne her zaman saygılıyım dostum, neye inanmak istersen inanabilirsin.
Bunu açtığına göre biraz konuşmak istiyorsun, nasılsın? Ankara güzel mi? Mutlu musun orada artık?

Hahaha. Sen yazsana bir YouTube'a Allaha küfür diye tonlarca videolar, yorumlarda tonlarca küfürler var. Hayırdır duygu sömürüsüne de mi başladınız?
Farklı düşüncelere saygı duyulmadığını ben bile 1. elden yaşadım.
1620370886482.png

Gördüğün üzere, derste aktif olmama rağmen hocanın söylediği bazı şeyler mantığıma yatmadığı için karşı çıkıyordum ve sözlüm en az 90 olması gerekirken, derslere girmeyene bile 85 verirken bana 70 verdi.

Çünkü burası Türkiye ve burada dini konularda özgürce konuşamazsınız.

Bunu kim söyledi? Discord herkese açık sunucularında aklı yaşı başında olan insanlar 10larca kişi önünde her dine kitaba küfürler ediyorlar. Hadi geçtim Discord'u. 13 yaşındaki çocuklar bile ediyor.

Eki Görüntüle 1011671
Gördüğün üzere, derste aktif olmama rağmen hocanın söylediği bazı şeyler mantığıma yatmadığı için karşı çıkıyordum ve sözlüm en az 90 olması gerekirken, derslere girmeyene bile 85 verirken bana 70 verdi.

Eğer ki ders akışını bozmak şeklinde karşı çıkıyorsanız çok bile o notlar ama normal bir şekilde aklınıza takıldığını soruyorsanız haklısınız.

Allah'ın merhametlinin en merhametlisi olduğu her kaynakta yazıyor değil mi? Peki Allah bu kadar merhametli ise neden kötülük yapanı veya kendisine inanmayanları sonsuz acıya mahkum ediyor? Sonsuz acı vermek yerine mesela bu kişilerin iradelerini ellerinden alıp onları meleğe çevirse bu sizce de daha merhametli bir yol olmaz mıydı? O zaman neden "merhametlinin en merhametlisi" Allah bu tarz bir yol yerine sonsuz acıyı seçiyor? Yanlış anlamayın sadece merakımdan soruyorum.

Düşün senin 60 yıl ömrün var. 58 yıl boyunca ateistsin, kötü işler yaptın, hırsızlık yaptın.
Ama ölene kadar tövbe etsen bile Allah o tövbeyi kabul eder. Her günahın 1 günah point fakat her sevap 10, 100, 1000 sevap point olarak gider. Cennete gitmek çok basit. Seçim senin elinde. Sadece affedilmez birkaç günah vardır.

Eki Görüntüle 1011671

Üzücü. Her yerde var böyle insanlar. Ülkede normal insan yok neredeyse.

• Beğen
İfadeler: 900
Eğer ki ders akışını bozmak şeklinde karşı çıkıyorsanız çok bile o notlar ama normal bir şekilde aklınıza takıldığını soruyorsanız haklısınız.
Aklıma takıldığı denebilir. Hoca bir şey diyordu ve mantığıma yatmayan kısmını argüman sunarak soruyordum.

Biraz dini bir konu olacak umarım kimse birbirine hakaret etmez.

Ben tanrıdan korkmuyorum asla. İnsanlara irade vermiş. Onlar bu irade ile birbirlerine zarar veriyor. Tanrı bir ruh vermiş. Ve bize karışmıyor. Savaşlar olmazdı herhalde karışacak olsa. Belirli bir düzen yok evrende. Ama bir başlangıç olabileceği fikri beni bir yaratıcıya inandırdı.

Dinleri kullanan kişiler, korku imparatorlukları ile genelde bu masum insanları kullanıyor. Neden bu kadar üstün bir şeyden korkayım ki? Ben seviyorum onu, kalbimde yaşıyor. Özgürüm, her asır değiştirilen bence saçma olan kanunlara göre yaşamıyorum. İnsanların kendi vicdanın da ahlaklı olmasını istiyorum sadece. Belirli bir dine ihtiyaç duymadan.

Ama bunları söyleyince linç yiyeceğim. Olsun neyse.

Hocam aslına bakarsanız Müslüman'lık konusundan ele alırsak, nefsi müdafaa harici savaşmak yasaktır mesela.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı