Tanrının varlığını veya yokluğunu bir cümlede ispatlayabilir misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayret! 20 yıldır forum kullanırım, ilk defa din konusunun 5. sayfaya kavga etmeyen aklı başında bireylerce tartışılıp, taşındığını görüyorum.

Hiçbir şey yoktan var olamaz.
Tanrıyı tanrı yarattı ve dünya ve bu evren için görevlendirdi. Bu tanrı bu evrenin içinde sınırlı. Ama diğer tanrı bu evren değil tüm evrenler içinde istediği gibi hareket edebilir.
Veya hepsi boş tanrı yok. Bence yok. Çünkü tanrılar insanlar kendini yalnız hissettiği ve en çokta birilerini yönetmek istediği zaman uydurulmuş boş şeyler.
Senin dediğini su ıslatır ama ıslanmaz örneğimle çürütebilirim.
Saçma. Bir yerde su bir yerde tanrı. Aynı kefeye koyamazsınız. Şu saçma örnekleri bırakın. İnsanüstü bir varlığın kanıtını su ile yapıyorsunuz.

Biz ona en iyisi hiçbir somut varlık yoktan varolamaz diyelim diyeceğim araya bu defa Çin'ler melekler vs giriyor her türlü çıkmaz sokak dediğin doğru hocam.

Tanrı olan bir konuda aklıma her zaman bu cümle gelir.

"Ben isanoğluyum ve ben sizi yarattım çünkü korktuğum ve yalnız olduğum zamanlar vardı. Yas tuttuğum, şaşkınlık ve hayretler içinde kaldığım, ancak umutsuzca aradığım cevaplara sahip olamadığım zamanlar vardı. Ama hepsinden önemlisi, diğer insanları kontrol etmek istediğim zamanlar vardı. İşte bu tüm bu şeyler için tanrıların yaratılması en işe yarar çözümdü. Nice zamandır işe yaradığınız için katlanıldınız ama insanoğlu büyüyor ve çocuksu şeyleri artık bir kenara atmanın vakti geldi."
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiçbir şey yoktan var olamaz.
Tanrıyı tanrı yarattı ve dünya ve bu evren için görevlendirdi. Bu tanrı bu evrenin içinde sınırlı. Ama diğer tanrı bu evren değil tüm evrenler içinde istediği gibi hareket edebilir.
Veya hepsi boş tanrı yok. Bence yok. Çünkü tanrılar insanlar kendini yalnız hissettiği ve en çok da birilerini yönetmek istediği zaman uydurulmuş boş şeyler.

Saçma. Bir yerde su bir yerde tanrı. Aynı kefeye koyamazsınız. Şu saçma örnekleri bırakın. İnsanüstü bir varlığın kanıtını su ile yapıyorsunuz.

Verdiğim örnek söylediğim mantıkla aynıydı buradaki amacı su olarak algıladıysanız tekrar okumanızı tavsiye ederim ben inançlı birisiyim sizin fikrinize saygı duyarım.

Afrika yer altı kaynakları bakımından çok zengin bir ülke. Bu yüzden sömürge altında. İnsanoğlunun kendi suçudur Afrika'daki insanların aç ve susuz olması. Bunu Tanrı'ya yükleyemezsiniz.
Neden yardım etmiyor? Tabii sınav bunlar sınav.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı