Tanrının varlığını veya yokluğunu bir cümlede ispatlayabilir misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beni yaratmasının sebebi ne? Neden her şeye gücü yeten bir tanrı beni yaratmaya gereği duysun? Canı sıkıldı insan topluluğu yaratıyım mı dedi?
Sorduğunuz sorular yüzyıllardır sorulan ve artık genelleşmiş sorular. Bu tür soruların cevabını 10 saniyede internetteki yazılardan bulabilirsiniz ama açıklayayım:

Beni yaratmasının sebebi ne?
Kullarını kendisine ibadet edilmesi için yarattı.
Neden her şeye gücü yeten bir tanrı beni yaratmaya gereği duysun?
Gerek duymadı, yaratmayadabilirdi ve bu O'nun varlığını çürütmezdi.
Canı sıkıldı insan topluluğu yaratıyım mı dedi?
Hayır. Allah kullarının O'na ibadet etmesini sever. Birisi gitar çalmayı bilse ama çalmasa bu onun gitar çalamadığını, veya yokluğunu kanıtlamaz, gitar çaldığında da ihtiyacından çalmış olduğu anlamına gelmez.

Hâlbuki big bang 1400 yıl önce Kuran'da geçiyordu.
Kuran'ın kutsal olmadığına dolayısıyla değiştirildiğine ve insan elinden çıktığına inanıyorum. Onun için gereksiz.
Sorduğunuz sorular yüzyıllardır sorulan ve artık genelleşmiş sorular. Bu tür soruların cevabını 10 saniyede internetteki yazılardan bulabilirsiniz ama açıklayayım:

Kullarını kendisine ibadet edilmesi için yarattı.

Gerek duymadı, yaratmayadabilirdi ve bu O'nun varlığını çürütmezdi.

Hayır. Allah kullarının O'na ibadet etmesini sever. Birisi gitar çalmayı bilse ama çalmasa bu onun gitar çalamadığını, veya yokluğunu kanıtlamaz, gitar çaldığında da ihtiyacından çalmış olduğu anlamına gelmez.
Bunları biliyoruz. Neden yarattı? Kullarını kendisine ibadet edilmesi için yarattı ancak neden yani? Her şeyi yapabilen sonsuz 13 milyar yaşında evreni yaratabilen bir tanrı neden insan yaratıp onun ona tapmasını sever? Neden kendini göstermiyor?

Kuran'ın kutsal olmadığına dolayısıyla değiştirildiğine ve insan elinden çıktığına inanıyorum. Onun için gereksiz.

Karbon 19 testi var değerli kardeşim, değiştirilmediğine dair kanıt istiyorsan.

Kur'an değiştirilmedi, eğer değiştirildiğine inanıyorsan kanıtlayacaksın, aksi halinde gereksiz değildir.
Eğer Kur'an değiştirilmiş olsaydı şu anda, yani bugün gerçek Kur'an'ı bulmakta zorlanırdık. Ama işe bak ki dünyadaki bütün Kur'an'lar aynı.
Kur'an'da 600'lü yıllarda hesaplanması imkansız sayılacak matematiksel sistemler vardır, ve hala da onlar durmaktadır.
Kur'an Big Bang teorisi bulunduktan sonra değiştirilmiş olsaydı dünya çapında birsürü değişik Kur'an'lar olurdu.
Her asırda bütün İslam âleminde milyonlarca hâfız yetişmiş ve milyonlarca Kur’an yazılmıştır.
Kur'an'ın kitap haline geçirilmeye başlandığı zamanların Kur'an'lardan günümüze gelmiş olanlar da vardır ve şu ankiyle en ufak bir harf değişikliği yoktur. Eğer olsaydı gösterilirdi.

"Tanrının yardım borcu yok"
"Afrika'da çocukları akbabalar yiyorsa bu tanrının değil insanoğlunun suçu"
"İmtihan"

O zaman bir tür PUBG turnuvasının içindeyiz. İlahi patlamış mısır ve ilahi kola eşliğinde bizi mi izliyor? Latin Amerika bokunda boğulurken, Afrikalılar sineğin pisliğin bataklığın içinde ölürken, Filistinli Müslümanların kafalarına basarak tecavüz ederlerken 'bunların sorumlusu insanoğlu' deyip kenara çekilen bir tanrı var ortada o zaman.

Kur'an değiştirilmedi, eğer değiştirildiğine inanıyorsan kanıtlayacaksın, aksi halinde gereksiz değildir.
Eğer Kur'an değiştirilmiş olsaydı şu anda, yani bugün gerçek Kur'an'ı bulmakta zorlanırdık. Ama işe bak ki dünyadaki bütün Kur'an'lar aynı.
Kur'an'da 600'lü yıllarda hesaplanması imkansız sayılacak matematiksel sistemler vardır, ve hala da onlar durmaktadır.
Kur'an Big Bang teorisi bulunduktan sonra değiştirilmiş olsaydı dünya çapında birsürü değişik Kur'an'lar olurdu.
Her asırda bütün İslam âleminde milyonlarca hâfız yetişmiş ve milyonlarca Kur’an yazılmıştır.
Kur'an'ın kitap haline geçirilmeye başlandığı zamanların Kur'an'lardan günümüze gelmiş olanlar da vardır ve şu ankiyle en ufak bir harf değişikliği yoktur. Eğer olsaydı gösterilirdi.
Kanıtlamaya ihtiyacım yok. Tanrının olduğunu düşünmüyorum. Senin dininde tanrı kuranı indirdiyse ve ben inanmıyorsam senin tanrına Kuran benim için normal kitaptan başka bir şey değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı