Çözüldü TaoTronics SoundLiberty 53 Pro Bluetooth kulaklığı Windows 10 görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deepfears

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, daha önce bilgisayarıma bu kulaklığı sıkıntısız bağladım. Fakat dün bilgisayara format attıktan sonra bugün bağlayamıyorum. Bilgisayar bu kulaklığı görmüyor. Bilgisayardaki Bluetooth sürücüsü format atmadan önceki sürücüyle aynı. Daha önce de ilk telefona bağlamıştım daha sonra bilgisayara bağlamıştım. Telefondan kulaklığı da unuttum, kulaklığı da sıfırladım, başka bir Bluetooth sürücüsü de kurdum fakat hiçbiri işe yaramadı. Bu kulaklıkta bu sorunu yaşayanlar olmuş fakat neden daha önce sıkıntısız bağlayabiliyorken şu an bağlayamıyorum. Ne yapabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunumu çözdüm.

Bu linkteki bluetooth sürücüsünü kurup bilgisayarı yeniden başlattım bilgisayar kulaklığı gördü bu sefer.

Donanım kimliklerimi de paylaşayım benzer sorunu olan arkadaşlar varsa bu donanım kimlikleri de uyuşuyorsa kurabilirler;
USB\VID_0CF3&PID_3004&REV_0001
USB\VID_0CF3&PID_3004

Rar dosyasını klasöre çıkarın, aygıt yöneticisinden bluetooth sekmesine gelin qualcom atheros ile başlayan yazıya çift tıklayın, sürücü sekmesinden sürücüyü güncelleştir deyin, oradan bilgisayarımdaki sürücülere göz at deyin, "Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver" üzerine tıklayın, orada disketi var seçeneğine tıklayın ve klasöre çıkarttığınız klasörde atheros_bth dosyasına tıkayıp yükleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarda bluetooth açık olsun bu işlemi yaparken.

Forumdaki bu konudan yardım aldım.
Arkadaşlar sorunumu çözdüm.

Bu linkteki bluetooth sürücüsünü kurup bilgisayarı yeniden başlattım bilgisayar kulaklığı gördü bu sefer.

Donanım kimliklerimi de paylaşayım benzer sorunu olan arkadaşlar varsa bu donanım kimlikleri de uyuşuyorsa kurabilirler;
USB\VID_0CF3&PID_3004&REV_0001
USB\VID_0CF3&PID_3004

Rar dosyasını klasöre çıkarın, aygıt yöneticisinden bluetooth sekmesine gelin qualcom atheros ile başlayan yazıya çift tıklayın, sürücü sekmesinden sürücüyü güncelleştir deyin, oradan bilgisayarımdaki sürücülere göz at deyin, "Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver" üzerine tıklayın, orada disketi var seçeneğine tıklayın ve klasöre çıkarttığınız klasörde atheros_bth dosyasına tıkayıp yükleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarda bluetooth açık olsun bu işlemi yaparken.

Forumdaki bu konudan yardım aldım.

Çözüm

Geri
Yukarı