İnceleme TaoTronics SoundLiberty A10

Merhaba herkese,

2 gün önce elime ulaşan TaoTronics SoundLiberty A10 hakkında değerlendirmelerimi anlatacağım. Almak isteyenler de bilgilenmiş olur.

Olumlu Yanları.
  1. Bundan önce almış olduğum Soundpeats Air 3 Deluxe modelinde cızırtı sorunu ve kulaklık çok tombul olduğundan kulağımı acıttığı için iade etmiştim. Onunla ses performansını kıyaslayacak olursam Soundpeats çok daha iyiydi. Özellikle bass konusunda çok daha keyifliydi. Fakat sesler biraz boğuktu.
  2. Ergonomi açısından kulağınız küçükse A10 idare eder. Model olarak AirPods'a daha yakın. Fakat AirPods kadar ince ve hafif değil. O yüzden AirPods rahatlığını beklemeyin.
  3. A10'un sesi de fena sayılmaz. Müzik dinlerken yeterli seviyede bass ve diğer sesleri veriyor. Sesler Air 3'e göre daha temiz. JBL T110 kablolu kulaklıktan çok daha kaliteli ses verdiğini söyleyebilirim. AirPods 2. nesil ile karşılaştırdığımda ise AirPods kadar olmasa da ona yakın bir ses verdi. Tabii ki AirPods daha iyiydi fakat öyle dehşet verici bir fark yoktu. Ben de şaşırdım.

Olumsuz Yanları.
  1. Mikrofonunu hiç beğenmedim. Ben mikrofon için almadığım için sorun yok ama ses tonunuzu iğrenç ve ince şekilde alıyor. JBL T110 aşırı net ve tok bir mikrofon performansı sunuyor. Tabii kablolu olduğu için normal. Açıkçası karşı taraf benim sesimi JBL ile duysun isterim.
  2. Arka plan Cafe gürültüsüyle denediğimde sesleri çok fazla alıyor. Kısık sesi düzgün iletmiyor. Sizin sesinizi ön plana alıp karşı tarafa aktarması için biraz yüksek sesle konuşmanız gerekiyor. Anlaşılır şekilde aktarıyor fakat yine de arka plan sesini aşırı alıyor.
  3. Ezan okunurken evden ses kaydı aldım. Ezan sesini olduğu gibi alıyordu. Kısık sesi neredeyse hiç almadı. Yine yüksek sesle konuşmanız lazım.

Sonuç olarak günlük hayatta müzik dinlemek ve sessiz ortamda konuşmak için alınabilecek bir kulaklık. Uzun saatler kullandım benim kulağımda herhangi bir ağrı yapmadı. Hafif sesli ortamlarda yine iyi performans verebileceğini düşünüyorum. Eğer yüksek sesli ortamda biraz yüksek sesli konuşurum benim için sorun olmaz diyorsanız yine alabilirsiniz.

Geri
Yukarı