Tarayıcı nasıl harici ekran kartında çalıştırılır?

alicsndemir

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi forumlar, bende laptop olduğu için oyun oynarken internet tarayıcısını açtığımda tarayıcı dahili (GPU0) üzerinde çalıştığı için 500 MB yakın RAM harcıyor. Yani 300 MB normalde ve 500 MB dahili ekran kartıyla 1 GB'ta yakın RAM'dan harcıyor. Ben tarayıcımı harici yani 1650 ekran kartım ile çalıştırmak istiyorum NVIDIA ve Windows üzerinden ayarladım fakat ısrarla GPU0'da çalışıyor. Kanıtları eklerde mevcuttur.

Dosya Ekleri

• SS1.png
    SS1.png
    38 KB · Görüntüleme: 48
  • SS2.png
    SS2.png
    38,2 KB · Görüntüleme: 43
  • ss3.png
    ss3.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Harici monitörü dGPU'nun görüntü çıkışına bağlayıp laptop ekranını devre dışı bırakırsanız yaparsınız.

Hocam onu araştırdım fakat Recep Baltaş hocamızın yazısına denk gelmiştin laptoplarda ekrana görüntüyü veren dahili ekran kartını imiş o yüzden devre dışı bırakmanın sakıncalı olduğunu yazmıştı.

Neden bilmiyorum ama Brave GPU kullanıyor. Diğer tarayıcılara baktım GPU kullanmıyorlardı. Yararı olur mu bilmem ama Brave deneyebilirsiniz. Şimdi baktım da zaten Brave kullanıyormuşsunuz. :D Pardon.

Hocam onu araştırdım fakat Recep Baltaş hocamızın yazısına denk gelmiştin laptoplarda ekrana görüntüyü veren dahili ekran kartını imiş o yüzden devre dışı bırakmanın sakıncalı olduğunu yazmıştı.
Aslında sakıncalı değil, ve devre dışı bırakmaktan kastım şu:
1645388860063.png

Yeni konular

Geri
Yukarı