Tarayıcı önerisi

kullanilmiyorr

Hectopat
Arkadaşlar, son zamanlarda tarayıcım bana çok yavaş gelmeye başladı aslında hep böyleydi normal olarak ama ben daha iyisi var mı diye merak ettim. Şu an Google Chrome kullanıyorum, 2 GB RAM ve Intel Celeron N2840'lı bir laptopum var. Bu laptopa hangi tarayıcıyı yüklesem hem RAM ve CPU az yerken hem de akıcı bir şekilde gezinebilirim? Telefonlardaki fiyat/performans mantığı gibi istiyorum, mesela Chrome'de bir siteye girerken 30 saniye falan beklemem gerekiyor ki tamamen yüklensin aksi takdirde bir şeye bastığımda algılamıyor. Video izlerken de mesela YouTube'den fareyi üzerine getirdiğimde alt çubuk 4-5 saniyede falan açılıyor, çift tıkladığım da tam ekrana geçmesi 20 saniyeyi buluyor. Brave sanki güzel gibime geldi, veya Edge mi daha iyidir, bu laptopa en iyi gidecek tarayıcı hangisidir?

Bu özelliklerle Chrome kullanman çılgınlık. Kendi bilgisayarımda 16 GB Ram olmasına rağmen Chrome kullanmamak istiyorum fakat eklentileri sebebiyle maalesef mecbur kullanıyorum. Senin için en iyi çözüm Opera GX indirip, RAM kullanımını ayarlaman olacaktır.

PaleMoon arayüzü çok kötü ve Youtube'de denedim fakat Chrome'den bile yavaş çıktı anlamadığım bir şekilde. Opera GX eskiden kullanıyordum fakat ne kadar RAM ve CPU ayarlama olsa da Chrome'den sadece bir tık yüksek performans verdi. Brave veya Firefox denemeye değer mi? Onlar işimi görür mü Brave çok güzel geldi gözüme ama bilmiyorum.

PaleMoon arayüzü çok kötü ve Youtube'de denedim fakat Chrome'den bile yavaş çıktı anlamadığım bir şekilde. Opera GX eskiden kullanıyordum fakat ne kadar RAM ve CPU ayarlama olsa da Chrome'den sadece bir tık yüksek performans verdi. Brave veya Firefox denemeye değer mi? Onlar işimi görür mü Brave çok güzel geldi gözüme ama bilmiyorum.
Linux kurabilirsiniz. Mesela Openbox'lu bir dağıtım. Lütfen sinirlenmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı