Tarayıcı önerisi

Herkes bir öneride bulunmuş ama nedenini yazmamış.

Ben ücretis VPN için Opera,

Netflix ve Amazon Prime'dan dizi film izlerken EDGE kullanıyorum. Diğer hiçbir tarayıcı Netflix, Amazon Prime, Disney+ gibi platformlarda 4K içerik izletmiyor ve HDR desteği sunmuyor, sadece EDGE sunuyor bunu, sırf bu yüzden EDGE tercih ediyorum.

Ama bilgisayarda Chrome'da yüklü, kopamıyorum nedenini bilmiyorum belki eskiden kalma alışkanlık.

Macbook, iMac gibi apple ürünü sahibiyseniz zaten Safari kullanın.
Hocam ben de Netflix'de sırf kaliteli olsun diye en üst paketi kullanmama rağmen 1 yıldır görüntü kalitesinden şikayetçiydim (Chrome kullanıyorum). Bugün en son Arcane izlerken dayanamayıp araştırdım Edge veya Netflixin Microsoft Store üzerinden indirilen uygulamasını kullanırsak daha iyi kalite alıyormuşuz. Chrome maksimum 720p kalite sunuyor diye duydum doğru mudur?

Bir de Edge ve Netflixin uygulaması aynı kaliteyi mi sunuyor? Eğer aynı kaliteyi sunuyorlarsa Edge üzerinden izleyeyim, çünkü anladığım kadarıyla Netflixin uygulamasını aylardır güncellememişler.

Bir de son olarak film, dizi izlerken HDR özelliğini açmam daha mı iyi olur? (Monitör: Samsung Odyssey G7) Konu biraz eski ama görünce yazayım dedim cevap verirseniz çok sevinirim.

Geri
Yukarı