Tarayıcıda indirme hızı çok düşük

İndirdiğiniz site ile alakalıdır. Yani örnek veriyorum Google Drive üzerinden bir dosya indirmenizle başka sitelerden indirdiğiniz dosya aynı hızda inmeyebilir çünkü sunucuları farklı.
Dediğim gibi bir çok kaynaktan denedim fakat indirme hızı ortalama aynı Opera'dan olabilir mi ?
Şu an sorununuz Opera'nın yavaş indirmesi mi doğru mu anlamışım.
Bir çok sitede denedim sonuç aynı büyük ihtimalle Opera.
Hocam Steam'de nasıl 100mb acaba? 10mb olabiir o, 100 olsa yerinde duramazsın.
Haklısınız hocam pardon özellikle Türkiye'de öyle bir durumda koltuğa bile oturamayız, düzeltiyorum 10.
IDM kullanabilirsiniz. Ben o sorunu Vivaldi'ye geçerek çözdüm.
Vivaldi nedir acaba ?
Aynı sorun bende de vardı Opera'da son zamanlarda çok donmaya da başlamıştı Yandex'e geçtim daha iyi.
Tamamdır bir de farklı bir tarayıcı deneyeceğim teşekkürler.
İnternet hızımız kullandığımız paket hızından önce bize sunulan hız yani bağlandığımız server hızı ile orantılıdır. Ülkemizde internet hızlarının yavaşlığından sebep hiçbirimizin aklına bu gelmez. Farklı site kullanmanız farklı server kullandığınız anlamına gelmez. Opera'yı indirme amaçlı çok fazla tecbübe etmedim ancak Chrome ve bazı diğer tarayıcıların indirme sistemlerini çok beğenmiyorum. İndirme yapmak için özelleştirilmiş tarayıcı veya programlar kullanın derim. Sadece indirme linkini IDM tarzı programlara kopyalayarak aynı uzantılarda çok daha yüksek hızlara ulaştım.

IDM kullanıyordum tekrar dönüş yapacağım gibi duruyor teşekkürler.
IDM hakkında biraz daha bilgi verir misiniz?
IDM kullandım bu konularda çok bilgim yok ama Tarayıcı üzerinden indirmiyor indirilen şeyi genel olarak daha hızlı olduğu söyleniyor kullandığımda da daha hızlı olduğunu anladım.
Hocam öncelikle Steam'den 100 MB alamazsınız onu söyleyeyim 10-12 civarı indirme alırsınız neyse cevaba geliyorum.
2 Seçenek var
1-Opera'dan kaynaklı yani indirmiş olduğunuz sitede kısıtlama var veya Opera'da kısıtlama var.
2-Internet download Manager kullanmanızı öneriyorum internetiniz maksimum kaç mb/sn destekliyorsa o kadar hızda indirmeye zorluyor ben kullanıyorum, Opera'da 800-1.5 MB indirirken IDM'de 1.5-2.5 indiriyorum.
Kesinlikle IDM kullanacağım dediğiniz gibi Opera'da problem var gibi çünkü beş farklı sitede indirme hızı aynı fakat IDM bazen indirlen dosyayı algılayamıyor indirmeyi Opera başlatıyor bende indirme butonunu incele ara yüzünden bağlantıyı alıp ekliyorum IDM'ye daha kolay bir yöntemi var mı ?

Deneyeceğim fakat sebebini söyler misiniz bilgi sahibi olayım.

Yandex 32 Bit bir tarayıcı olduğu için yavaş ve forumda önerilmiyor bence Chrome veya Brave kullanın, Vivaldi'de deneyebilirsiniz eğer kenar çubuğu seviyorsanız ve operaya alışmışsanız daha rahat olur alışmanız.
Benim önerdiklerim bunlar Microsoft Edge'yi deneyebilirsin gayet düşük bir RAM tüketimi var bu kadar güzel tarayıcılar varken Yandex kullanılmamalı bence.

Yandex 32 Bit bir tarayıcı olduğu için yavaş ve forumda önerilmiyor bence Chrome veya Brave kullanın, Vivaldi'de deneyebilirsiniz eğer kenar çubuğu seviyorsanız ve operaya alışmışsanız daha rahat olur alışmanız.
Benim önerdiklerim bunlar Microsoft Edge'yi deneyebilirsin gayet düşük bir RAM tüketimi var bu kadar güzel tarayıcılar varken Yandex kullanılmamalı bence.
Yandex pek hoşuma gitmiyor zaten anladığım kadarıyla en düşük parça kullanan Microsoft Edge herhalde ?

Yeni konular

Geri
Yukarı