Tarayıcılardaki TV'ye yansıt özelliğini nasıl komple kapatılır?

595480

Centipat
YouTube'da TV'ye yansıt seçeneği çıkıyor. Bu sorun olmasa da Chrome, Firefox ve Brave browserlerinde tükettiğim her içerikde casting yani yansıtma özelliği var. Ben bu özelliği kullanmak istemiyorum komple kapatmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Önceden Chrome bazı flaglar ile kapatmayı destekliyormuş. Fakat o flaglar artık yok. Windows servislerinden hangisi bu hizmeti sağlıyor. Nasıl komple kurtulabilirim? Ben sadeliği seviyorum o videoda o butonu görmek beni rahatsız ediyor AdBlock ile engellemekte çok uyduruk bir çözüm yöntemi gibi geliyor. Windows 10 kullanıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Eklentiler var sanırım bu sorunu çözen fakat ben daha çok işletim sisteminde bu sorunu çözebilecek bir yöntem arıyorum.

Modem olarak ASUS DSL-N16 kullanıyorum modemden yapacağım bir ayar ile bu sorunu çözebilir miyim?

Az önce benzer durumdan rahatsız oldum ve tv ayarlarını kurcuklayıp kapatmıştım. Erişebilirlik başlığı altında yansıtma ayarı vardır ya da wifi ayarlarında bulabilirsiniz oradan kapatmıştım.

Az önce benzer durumdan rahatsız oldum ve TV ayarlarını kurcuklayıp kapatmıştım. Erişebilirlik başlığı altında yansıtma ayarı vardır ya da Wi-Fi ayarlarında bulabilirsiniz oradan kapatmıştım.

TV'den yapsam daha mantıklı olur haklısınız. Ayarlarını kurcaladım fakat webOS da direkt kapatmak için bir seçenek bulamadım maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı