Tarayıcıların RAM kullanımı

17 tane eklenti var, Chrome açtığım anda 1, 5GB kullanmaya başlıyor, 4-5 sekme açıyorum 2,5 -3 GB oluyor.

Dosya Ekleri

• 1664204461720.png
    1664204461720.png
    106,8 KB · Görüntüleme: 27
Tarayıcı görev yöneticisi sonuçları daha açıklayıcı olacaktır. Ayrıca tarayıcıyı açtıktan sonra 10-20 saniye beklemenizde fayda var. Görev yöneticisinde gruplanan işlemler bozulabiliyor. Aşağıda grup içerisinde olmayan ekstra işlemler oluyor.

Gereksiz ayarları kapatılmış Brave'in tüketimi:

Screenshot_3.png

Ayrıca bazı sitelere girip, YouTube'dan video falan açarak da test edilmeliydi. Kullandığınız uzantılar ya da ayarlar hakkında da bir bilgi yok.

@Viva La Vida Bazı uzantılar, sitelerde bellek sızıntılarına yol açabiliyor. Uzantıları her zaman kullanmıyorsanız devre dışı bırakabilirsiniz. Ben mesela Bitwarden uzantısını, şifre gireceğim zaman etkinleştiriyorum. Devre dışı bırakmak uzantı verilerini silmiyor.

Ya da alternatiflerini arayabilirsiniz. Her uzantının daha düşük kaynak tüketen ve daha performanslı çalışan alternatifleri oluyor.

Son düzenleme:
Firefox'a ihanettir bu :D
O boşta 500 yiyor zaten ehe
Not: Firefox kullanıyorum.

benim chrome biraz aç galiba Eki Görüntüle 1409101
bügün full dışarıydaydım dolaştım havada da güzeldi google u beslemeyeyi unuttum yavrucak acısını çıkartıyor Eki Görüntüle 1410580
Tarayıcıyı temizle ve arka plandaki 900 eklenti ile 9000 siteyi kapat, o zaman düzelir :D

Sistemden sisteme değişiyor bu değerler. Her tarayıcıyı kullandım neredeyse. Brave çok RAM kullanıyor mesela. Edge'de şu an 25 sekme açık 2.5GB RAM kullanıyor. Normal Opera'nın da RAM kullanımı yüksek oluyor. Gx olanını demiyorum.

Geri
Yukarı