Tarih bölümü bitirdikten sonra iş bulma

J0kerdede

Kilopat
Tarih bölümü 1. Sınıf okuyorum. Bu bölümü bitirenler var mı? Varsa tavsiyeleri var mı ve okuldan sonra neler yaşadılar iş konusunda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde Fen, Edebiyat fakültelerinden mezun olanlar ya iş bulmakta sıkıntı çekiyorlar ya da buldukları işi beğenmiyorlar. Genelde bir kısmı öğretmenliğe yöneliyor mecburen. Dürüst olmak gerekirse kendinizi geliştirirseniz böyle sıkıntılar yaşamazsınız. Üniversiteye bağlı kalmayın, dil öğrenin, yazılım öğrenin.

Tarih bölümü 1. Sınıf okuyorum. Bu bölümü bitirenler var mı? Varsa tavsiyeleri var mı ve okuldan sonra neler yaşadılar iş konusunda?
Tarih bölümü okumuyorum ama sana tavsiyem kendini gelistirebildiğin kadar geliştir. Üniversite ile hocalarla sınırlı kalma emin ol sen kendini geliştirmediğin sürece hocalar sana bir şey katmaz. Alanın en iyisi olmaya çalış. İşini severek yap. Sürekli araştır, yeni şeyler öğrenmeye çalış, konferanslara seminerlere katıl. Bunları yaptığın takdirde zaten başarıyı yakalarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı