Tarih ile ilgili konu önerisi

Evet, Çin'de, Hindistan'da bir mahalle büyüklüğünde kolonileri vardı. (Çin'deki liman olacak şekilde.)Onun haricinde Belçika uzun süreler Habsburglar tarafından yönetildi. Kuzey Borneo'da da toprakları vardı, bunların geneli satın alım yoluyladır bu arada. Avusturya-Macaristan'dan ziyade Habsburg olarak bakarsak, Şarlken Güney Amerika'nın yarısına sahipti zaten.

Bosna, koloni değil protektoradır.
Hocam ben koloni demedim işgal dedim lütfen bu olayı Protektora olarak nitelendirmeyin. Adamlar Osmanlı himayesindeki toprağı işgal ettiler.

Dosya Ekleri

• Le_Petit_Journal_Balkan_Crisis_(1908).jpg
    Le_Petit_Journal_Balkan_Crisis_(1908).jpg
    191,1 KB · Görüntüleme: 24
Muhtemelen değil. Türklerin izleri MÖ 800'e yani Çinin 4 Barbarlar dönemine kadar takip edilebiliyor. Wei-shu gibi Çin ana hanedan kayıtları Türklerin Beidi-Kızıl Ti'den geri kalan barbarlar olduğunu yazmışlardır. Daha geriye giden bir kaynak bilmiyorum. Türkler ile belli Kültür bölgelerini benzeştiriyorlar. Hongshan kültürü ya da Afanasiyevo kültürü gibi. Sümerler ile proto Türkler arasında benzerlik göremiyorum. Size Sümerlerin Türk olabileceğini düşündüren nedir?
Beni boyle dusunduren sey bazi kisilerin boyle dusunmesiydi. Ciddi cevap icin tesekkur edeirm ama dalgasina yazdigim bir mesajdi.

Tarihle ilgili sorularınız var mı? Varsa yazın belki ben, arkadaşlar kaynaklarla cevaplayabilir? İngili.

Tarihle ilgili sorularınız var mı? Varsa yazın belki ben, arkadaşlar kaynaklarla cevaplayabilir?

İngiliz'ler maraş, urfa ve antep i işgal ettiklerinde yöre halkı neden işgale karşı çıkmadı?
Ama aynı halk, işgali devralan fransızlara kök söktürür neden?

Tarihle ilgili sorularınız var mı? Varsa yazın belki ben, arkadaşlar kaynaklarla cevaplayabilir?

Milli mücadeleyi kazandık.
Fransızlar ile anlaştık gittiler
İtalyan'larda gittiler
Yunan'ları da denize döktük
İngiliz'ler le de çatışma olmadı onlar da gitti
Ama misak ı milli sınırlarını neden almadık.
Hangi şartlar bizi zorladı?

Son düzenleme:
İngiliz'ler maraş, urfa ve antep i işgal ettiklerinde yöre halkı neden işgale karşı çıkmadı?
Ama aynı halk, işgali devralan fransızlara kök söktürür neden?

Milli mücadeleyi kazandık.
Fransızlar ile anlaştık gittiler
İtalyan'larda gittiler
Yunan'ları da denize döktük
İngiliz'ler le de çatışma olmadı onlar da gitti
Ama misak ı milli sınırlarını neden almadık.
Hangi şartlar bizi zorladı?
Mısak-ı Milli'nin bazı bölgelerinde petrol var örneğin Musul kolay kolay vermezlerdi (bence).

Evet Türklerin M.Ö. 9 binli yıllarda göç etmeye başladığı Orta Asya'nın Türkmenistan Anav bölgesinde yazmış olduğu önemli eserler mevcuttur. Özellikle Kalde Zodyak bu konudakien önemli kanıtlar arasında yer almaktadır. Yani Sümerlere bir ön Türk kolu diyebiliriz.

1908 de Bosna Hersek işgali var bu kadar.
Türklerin M.Ö 9000'de Anav'a göç etmeye başladığını kim kabul ediyor? Bu "kanıt" diye sundukları şeylerle Sümerlerileri sözde Türk yapmaya çalışıyorlar şuan kimse bunu desteklemiyor bunu yazanlarda kale alınmıyor Tarih camiasında. Bu uydurma kanıtlarla ve 2-3 benzer kelimeyle Sümerler Türk oluyorsa bu mantıkla Moğollar da Japonlarda Korelilerde Türk.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dil-Kültür analizini geçtim genetik olarak bakarsan Mezopatamyada Sümerlerle ilgili yapılan hiçbir genetik araştırma ne Haplogrup olarak ne mtDNA olarak ne de gen havuzu olarak ön-Türklere benzemiyor sen Sümerlere Türk diyorsan o zaman Hunlar,Göktürkler,Hazarlar ve diğer birçok Türk topluluğu Türk değil miydi? Daha Türklerin kökeni hakkında bile tam bir görüş birliğine varılamamışken böyle birşey ortaya atmak saçmalıktır.

Son düzenleme:
Türklerin M.Ö 9000'de Anav'a göç etmeye başladığını kim kabul ediyor? Bu "kanıt" diye sundukları şeylerle Sümerlerileri sözde Türk yapmaya çalışıyorlar şuan kimse bunu desteklemiyor bunu yazanlarda kale alınmıyor Tarih camiasında. Bu uydurma kanıtlarla ve 2-3 benzer kelimeyle Sümerler Türk oluyorsa bu mantıkla Moğollar da Japonlarda Korelilerde Türk.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dil-Kültür analizini geçtim genetik olarak bakarsan Mezopatamyada Sümerlerle ilgili yapılan hiçbir genetik araştırma ne Haplogrup olarak ne mtDNA olarak ne de gen havuzu olarak ön-Türklere benzemiyor sen Sümerlere Türk diyorsan o zaman Hunlar,Göktürkler,Hazarlar ve diğer birçok Türk topluluğu Türk değil miydi? Daha Türklerin kökeni hakkında bile tam bir görüş birliğine varılamamışken böyle birşey ortaya atmak saçmalıktır.
Ben Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ hocamın yorumlarına dayanarak söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı