Tarih proje ödevi nasıl yapılır?

coniguban

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba dostlarım. Benim tarih hocamız bize bir performans ödevi verdi. Konusu herhangi bir uygarlık seçip tarihini araştıracaksınız dedi. Ayrıca performans ödevinin içinde toplam 9 sayfa olacak dedi..
2 sayfa = Görsel (tek bir sayfada toplanmayacak aralara konulacak)
5 sayfa yazı.
1 sayfa kapak.
1 sayfa ise kaynakça.
(Ayrıca dipntotta olacak dedi)

Şöyle bir zorluk daha koydu hoca maalesef internetten bakmak yasak dedi bu yüzden kitaplardan bakıp özet gibi yazacaksınız dedi. Yani kısaca kaynakçada asla internet sitesi olmayacak dedi ve illa kitabı alın demedi internetten PDF'sine bakabilirsiniz dedi.

Benim sizden istediğim ise arkadaşlar.
1-Hangi uygarlığı seçmeliyim?
2-Hangi kitaplardan yararlanabilirim?
3-Hocanın beğenmesi için ne yapabilirim?

Bana bu konuda yardım edebilecek var mı? Çok sevinirim yardım ederseniz. 😊

Öncelikle merhaba dostlarım. Benim tarih hocamız bize bir performans ödevi verdi. Konusu herhangi bir uygarlık seçip tarihini araştıracaksınız dedi. Ayrıca performans ödevinin içinde toplam 9 sayfa olacak dedi..
2 sayfa = Görsel (tek bir sayfada toplanmayacak aralara konulacak)
5 sayfa yazı.
1 sayfa kapak.
1 sayfa ise kaynakça.
(Ayrıca dipntotta olacak dedi)

Şöyle bir zorluk daha koydu hoca maalesef internetten bakmak yasak dedi bu yüzden kitaplardan bakıp özet gibi yazacaksınız dedi. Yani kısaca kaynakçada asla internet sitesi olmayacak dedi ve illa kitabı alın demedi internetten PDF'sine bakabilirsiniz dedi.

Benim sizden istediğim ise arkadaşlar.
1-Hangi uygarlığı seçmeliyim?
2-Hangi kitaplardan yararlanabilirim?
3-Hocanın beğenmesi için ne yapabilirim?

Bana bu konuda yardım edebilecek var mı? Çok sevinirim yardım ederseniz. 😊
Uygarlık olarak Aztekleri seç. Kimse seçmeyeceği için bir kozun olur. Kütüphanelerdeki ansiklopedilerden bak. Kapak zaten kolay.

Uygarlık olarak aztekleri seç. Kimse seçmeyeceği için bir kozun olur. Kütüphanelerdeki ansiklopedilerden bak. Kapak zaten kolay.

Mezopotamya uygarlığı seçebilir.

Sadece mezopotamya uygarlıkları dostum :)

Olabilir ama ben kaynak bulamadım maalesef bu konuda yardım istiyordum bütün yazıyı bitireceğim tek kitap:)

Hititler ilk yazılı barış antlaşması kadeş antlaşması imzaladılar. Mısır uygarlığı ile.

Geri
Yukarı