Tarihi eser nerede satılır?

• Konuyu başlatan LAYNU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 952

LAYNU

Decapat
Yer
Bursa Yıldırım
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i3-1005g1 | Samsung 4×8 GB 2666 MHz | Intel UHD Graphics | SKHynix 256GB SSD |
Meslek
Eğitim hayatı devam ediyor.
Arkadaşlar elimde 100 yıldan daha eski el dokuması kafkasya (kars)'da üretilmiş kilim var.
Kilimin türkiyede'ki güncel değeri 1.5 - 3.5 milyon TL yurt dışına gitme şansım olsa 8 milyona kadar yükselebilir bu rakam.
Ben kilimi nerede satabilirim, bu müzayede işi nasıl olur?
Bu işin duayeni arkadaşlar varsa satışta yardımcı olabilirse komisyon ücreti verilir.

Arkadaşlar elimde 100 yıldan daha eski el dokuması kafkasya (kars)'da üretilmiş kilim var.
Kilimin türkiyede'ki güncel değeri 1.5 - 3.5 milyon TL yurt dışına gitme şansım olsa 8 milyona kadar yükselebilir bu rakam.
Ben kilimi nerede satabilirim, bu müzayede işi nasıl olur?
Bu işin duayeni arkadaşlar varsa satışta yardımcı olabilirse komisyon ücreti verilir.
Güncel değerini öğrendiğiniz yere sorsanıza.

Müzeler belki alırda kanıt lazım.

Güncel değerinin 1.5-3.5 milyon TL olduğunu biliyorsun nerede satacağını mı bilmiyorsun?

Güncel değerini öğrendiğiniz yere sorsanıza.

Arkadaşlar Türkiye'deki buna benzer kilimlere baktığımda fiyatlar böyleydi ve gittiğim bir antikacıda 1.6 milyon TL teklif aldım ancak antikacı eleman fiyatı çok düşükten verdiği için satmak istemedim yurt dışına gitmek için kilimin bir belge tarzı bir şeye ihtiyacı vardı ve çok uğraşlı bir iş olduğu için gidemedim.
Bu Technopat'te her şeye gülen dostlarım bu kadar ön yargılı ve gevşek olmayın lütfen.

Bu tarz şeyler büyük meblağlar eder. İşin uzmanı değilim fakat kapalı çarşıda çok daha yeni halı ve kilimler bile on binlerce dolara satılabiliyor. Söylediğiniz kadar kıymetliyse işten anlayan birinden yardım almakta fayda var acele etmemeniz iyi olmuş.

Bu tarz şeyler büyük meblağlar eder. İşin uzmanı değilim fakat kapalı çarşıda çok daha yeni halı ve kilimler bile on binlerce dolara satılabiliyor. Söylediğiniz kadar kıymetliyse işten anlayan birinden yardım almakta fayda var acele etmemeniz iyi olmuş.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Kullanılmışlık durumu nedir?
KPSI/KPSM oranına baktın mı? Veya fiyat alırken söylediler mi?
Şu an nasıl muhafaza ediyorsun/saklıyorsun?

Kilim eskiden kullanıldımı bilmiyorum ancak şu anda poşet içerisinde toz görmeyen bir yerde saklıyoruz.
Kpsı kpsm oranını tam anlamadım.

Kilim eskiden kullanıldımı bilmiyorum ancak şu anda poşet içerisinde toz görmeyen bir yerde saklıyoruz.
Kpsı kpsm oranını tam anlamadım.
Dokuma sıklığı, Knot Per Square Inch / Square Meter. Bu konuda bilgi verdiler mi fiyat verirken yoksa fotoğraf üzerinden mi verdiler?

Doğrudan güneş ışığı almayan bir açıda kapalı muhafaza, böceklenmemesi için defne yaprağı, naftalin de olur bir bez torbada.

Yeni konular

Geri
Yukarı