Tasarım Programları için Macbook Pro VS Monster Tulpar T5 V17.1

Caesar Edit

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Avrasya Üniversitesi Öğrenci
Bu iki cihazdan hangisi tasarım programlarına daha uygundur?
Tulpar: link
Macbook: Link koymadım çünkü tam belirleyemedim, bir sürü çeşidi var :)

Sizin, Monster'a yakın veya ondan daha iyi dediğiniz Macbook Pro hangisidir?
Dipnot : Monster'ı alırsam 2 parça daha (16Gb ram ve 1TB HDD) ekleyerek alacağım.

Son düzenleme:
Bütçe var ise Macbook Pro öneririm.
En azından normal kullanımda daha zarif ve daha uzun pil ömürlü olur.
Mac OS tarafı bam başka zaten. Windows ile kıyaslanamayacak kadar iyi (oyun hariç).
Unutmayın, kullandığınız programları büyük ihtimalle lisanslı alacaksınız. Windows gibi sürükle bırak yapıp lisansız kullanım gibi bir olay yok.
Onun dışında hafif ve zarif cihazlar.
2018 model olan MBP larda ısınma sorunu var. Bunu bir güncelleme ile işlemci frekansı sabitleyerek çözdüler yanlış hatırlamıyor isem.
Büyük ihtimalle düzelecektir bu sorun fakat 2017 model de alınabilir. Hem biraz ucuza gelmiş olur hem de ısınma sorunu olmaz.

Yanlış bilgilendirme olmasın, crack olayı her iki platform için de var. Ama almışken orjinal almak insanın içini rahatlatır. O parayı verdikten sonra program parası da verilebilir. MBP oyun hariç geri kalan her açıdan daha avantajlıdır. 15inch modeli alacaksanız, harici ekran kartını da kullanıp render işlerinden Monster’dan çok daha iyi performans elde edebilirsiniz.

Peki başlangıç MBP : link'mi daha iyidir yoksa attığım Monster'mı ? Çünkü bütçede 7 binden yukarı çıkamam.

Macbook Pro'nun alınabilecek tek yanı bence daha hafif olması. Onun dışında ne işlem performansı, ne de grafik performansı Monster ile yarışamayacak düzeyde.

Bilgisayarım uzun yıllar götürsün, performansı iyi olsun, 3 Boyutlu tasarımlar yapıp hızlıca renderlayayım, sıkıldığımda oyunumu da oynayayım diyorsanız Monster seçin.

Ama arkasında elma logosu olsun, hafif olsun, performans çok da önemli değil diyorsanız ama Macbook Pro alabilirsiniz.

MacOS oldukça güzel bir işletim sistemi ona sözüm yok. Apple gerçekten uğraşmış ve kullanımı oldukça iyi. Ama Macbook'ların fiyat/performans oranı yerlerde sürünüyor. Sırf yazılım için o kadar para vermeyi biraz gereksiz görüyorum diyebilirim. Yine de tercih meselesi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı