Tasarım ve animasyon için laptop önerisi

Koyudemir02

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Game Developer & 3D Designer
Merhaba, kısaca kendimden bahsedecek olursam eğer tasarım ile ilgili bir bölüm okumaktayım.
Casper Excalibur G770 marka laptopu mu satıp yerine daha üst model tasarım ve animasyon işleri için laptop almayı planlıyorum.

Özellikle KDV + ÖTV indirimi ile birlikte fiyatlar yarıya ineceği için iyisinden bir tane almayı planlıyorum.
Uğraştığım alanlar:
1. Tasarım ve animasyon.
2. Oyun yapımı (ağırlıklı olarak Unity kullanıyorum.)

Sizce nasıl bir laptop almalıyım?

(İndirim olacağından dolayı fiyat aralığı fark etmez)

Sizce linkte bulunan laptoplar nasıl?
Normal (ASUS marka)
Profesyonel (ASUS marka)

ASUS'lar çok iyi evet ama bunlar laptop dostum araba değil, yarıya ineceğini nereden çıkardın? Uygun bir yerden alırsan yurt dışı fiyatından çok da farklı değiller zaten.

Merhaba, kısaca kendimden bahsedecek olursam eğer tasarım ile ilgili bir bölüm okumaktayım.
Casper Excalibur G770 marka laptopu mu satıp yerine daha üst model tasarım ve animasyon işleri için laptop almayı planlıyorum.

Özellikle KDV + ÖTV indirimi ile birlikte fiyatlar yarıya ineceği için iyisinden bir tane almayı planlıyorum.
Uğraştığım alanlar:
1. tasarım ve animasyon.
2. oyun yapımı (ağırlıklı olarak Unity kullanıyorum.)

Sizce nasıl bir laptop almalıyım?

(İndirim olacağından dolayı fiyat aralığı fark etmez)

Sizce linkte bulunan laptoplar nasıl?
Normal (ASUS marka)
Profesyonel (ASUS marka)

Instagram'ın varsa buraya yazabilir misin kullanıcı adını. Soracağım şeyler var.

ASUS'lar çok iyi evet ama bunlar laptop dostum araba değil, yarıya ineceğini nereden çıkardın? Uygun bir yerden alırsan yurt dışı fiyatından çok da farklı değiller zaten.
Öğrencilere ötv + kdv indirimi gelecek kardeşim. Örneğin 50 bin TL lik telefon 25 bin TL olacak. Bu durum tablet ve bilgisayarlar içinde geçerli. Bende uzun zamandır bu indirimi bekliyorum ve dün gelen haberlere göre Cumhurbaşkanı emri vermiş ve çalışmalar başlamış bu konu ile ilgili.

Öğrencilere ötv + kdv indirimi gelecek kardeşim. Örneğin 50 bin TL lik telefon 25 bin TL olacak. Bu durum tablet ve bilgisayarlar içinde geçerli. Bende uzun zamandır bu indirimi bekliyorum ve dün gelen haberlere göre Cumhurbaşkanı emri vermiş ve çalışmalar başlamış bu konu ile ilgili.
Dostum tamam da laptop da ötv yok telefon ve araba gibi onu diyorum. 50k lık laptop 25k olmayacak, hayallere kapılmayın diyorum.

Instagram'ın varsa buraya yazabilir misin kullanıcı adını. Soracağım şeyler var.
Uzun zamandır sosyal medyayı pek sık kullanmıyorum ama yinede dönüş yapmaya çalışırım kardeşim. (haciosman7)

Dostum tamam da laptop da ötv yok telefon ve araba gibi onu diyorum. 50k lık laptop 25k olmayacak, hayallere kapılmayın diyorum.
Doğru olabilir belki dediğiniz gibi ama bana laptop önerisi lazım. Msi ya da Asus bu ikisi arasında kaldım. Asus proart almayı düşünürken internette çeşitli videolarda güncelleme ve ssd den kaynaklı ısınma olduğuyla ilgili dedikodular duydum. Ne yapacağımı şaşırdım bende artık bekliyorum ne bileyim. Max fiyatı 70k olacak şekilde tasarım için laptop önerin de sevinelim :)

Son düzenleme:
Uzun zamandır sosyal medyayı pek sık kullanmıyorum ama yine de dönüş yapmaya çalışırım kardeşim. (haciosman7)

Doğru olabilir belki dediğiniz gibi ama bana laptop önerisi lazım. MSI'ya da ASUS bu ikisi arasında kaldım. ASUS proart almayı düşünürken internette çeşitli videolarda güncelleme ve SSD'den kaynaklı ısınma olduğuyla ilgili dedikodular duydum. Ne yapacağımı şaşırdım bende artık bekliyorum ne bileyim. Max fiyatı 70k olacak şekilde tasarım için laptop önerin de sevinelim :)

Profesyonel dediğin ASUS çok iyi bir alet. Her laptop ısınır. Laptopları profesyonel iş aletleri değildir. Şeyar, geçici, gün kurtarıcı aletlerdir. Sonuçta bir iş istasyonun olmadıkça sadece laptopla hep limitin olacaktır.

Profesyonel dediğin ASUS çok iyi bir alet. Her laptop ısınır. Laptopları profesyonel iş aletleri değildir. Şeyar, geçici, gün kurtarıcı aletlerdir. Sonuçta bir iş istasyonun olmadıkça sadece laptopla hep limitin olacaktır.
Evet onu bende çok beğendim. İnternette biraz araştırdım ve bu ya da daha önce çıkan modellerinden bazılarında sorunlar varmış sanırım. Bu yüzden kafam çok karıştı. Masaüstü çok pahalıya patlayacağı için laptop almayı daha mantıklı buldum. İşe girdikten sonra zaten para biriktirip güzel bir masaüstü sistemi dizebilirim.

Asus ProArt ı genel olarak iyi diye yorumlamışlar fakat yinede farklı alternatiflere de bakmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı