Taşınabilir Disk G/Ç Hatası

bboyerman

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Makine Teknikeri
Merhaba ismim Erman. Ben aklaşık 2 3 ay önce aldığım Western Digital My Passport 500gb 2,5'' Gümüş (WDBKXH5000ASL-EESN) marka taşınabilir diskime Windows 8 işletim sistemli masaüstü bilgisayarımdan bir şeyler aktarmaya çalıştığımda G/Ç hatası veriyor. Bu forumda olsun başka forumlarda olsun çok araştırdım ama çözemedim. İşin ilginç olan tarafı da Windows XP işletim sistemli laptop'umda hiç bir problemle karşılaşmıyorum. Kopyalama okuma sorunsuz çalışıyor. Laptoptan diske diskten laptopa hiç bir hata almadan aktarıyorum verilerimi. Sorun nerede acaba bulmamda yardımcı olabilir misiniz? Masaüstü bilgisayarımın harddiskinde mi yoksa usblerde mi? Çözemedim. Şimdiden teşekkürler...

Unutmadan eklemek istiyorum. 4 GB kapasiteli flash diskim de var. Masaüstü bilgisayarımdan flash'a bir şeyler attığımda hiçbir sorun olmuyor. Hatayı sadece masaüstü bilgisayarımda taşınabilir diskimde alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Taşınabilir diskin kablosunda 2 adet usb girişi varsa arkasından 2 kablo çıkan tarafı bilgisayara takınız.

Diski kutudan söküp başka bir kutu alıp ona takın veya daha kolayı, bir masaüstü bilgisayarın SATA portuna takıp deneyin.

Pardon, tekrar okudum da anakartınızın markası ve modeli nedir masaüstü PC'deki?

Diski kutudan söküp başka bir kutu alıp ona takın veya daha kolayı, bir masaüstü bilgisayarın SATA portuna takıp deneyin.

Pardon, tekrar okudum da anakartınızın markası ve modeli nedir masaüstü PC'deki?
Masaüstü bilgisayarımın anakart modeli Gigabyte 945GCM-S2L. Yukarıdaki Murat5038 isimi arkadaşın dediğini yaptım 2 bilgisayarımda da yüklü olan microsoft security essential antivirüs programıyla diski tarattım. Tam 459 tane virüs buldu. Temizle önerisi yapıyor. Daha önce bulduğu şeyler exe uzantılı oluyordu virüs gibi algılıyordu ama bunlar hakikaten virüs çünkü verdiği öneri ''temizle'' temizliyorum diski. Umarım g/ç hatası vermez bu işlemden sonra. Cevap yazacağım temizleme işlemi biter bitmez.

Düzgün bir antivirüs demiştim :D MSE düşük kalitede bir antivirüs. İmzamda bulunan Kaspersky IS yükleyip güncelle fullscan yap. Büyük ihtimal virüsden kaynaklı ancak virüsleri temizledikten sonra diğer dediklerimi de yap. Ek olarak "sfc /scannow" komutunu da çalıştırın(bittiğinde)

Düzgün bir antivirüs demiştim :D MSE düşük kalitede bir antivirüs. İmzamda bulunan Kaspersky IS yükleyip güncelle fullscan yap. Büyük ihtimal virüsden kaynaklı ancak virüsleri temizledikten sonra diğer dediklerimi de yap. Ek olarak "sfc /scannow" komutunu da çalıştırın(bittiğinde)

Kaspersky is indirdim imzandaki linkten ama bilgisayarımı çok kastı. Daha ufak çapta, bilgisayarı kasmayan basit bir antivirüs programı önerebilirmisin? Microsoft security essential da aslında iyi ben uzun zamandır onu kullanırım. Masaüstü bilgisayarımda da laptopta da gerçi masaüstü pcde Windows 8 olduğu için Windows defender adı altında yüklü. Taşınabilir diskimde 459 tane virüs bulan program da budur. Dediğim gibi başka bir antivirüs programı kullanmam gerekiyorsa bu daha ufak çaplı, basit bir program olmalı bilgisayarımı kastırmaması için. Var mı önerebileceğiniz?

- - - Güncellendi - - -

Recep bey bir şey sormak istiyorum. Ben bu forumda henüz yeni sayılırım toplam mesaj sayım 6, 7 falan olmasına rağmen 2 kez uyarı aldım, ceza aldım. 24 saat süreli mesaj atamadım ve Türkçe kurallarına uymadığım için almışım. Cezayı site otomatik mi veriyor yoksa siz yöneticiler mi veriyor hiç bir fikrim yok ama yeni üye olan biri için bu çok can sıkıcı bir şey. Üstelik ben internetteki bir çok insana nazaran harf yutmadan, yazım kurallarına dikkat ederek yazmaya çalışırım buna özen gösteririm. Site, forum çok güzel fakat bu cezalar, kısıtlamalar çok canımı sıktı zırt pırt ceza alacaksak ben başka bir foruma yönlendireceğim kendimi.

Kaspersky IS 'yi hazır kurmuşken güncelleyin. Bilgisayarı Güvenli modda açıp Tüm PC harddiskinizi , harici disklerinizi takıp tam tarama yapın. Bulunan zararlıları temizleyin. Aklınızda bulunsun Aktif koruma dışında sadece sistemi tarayan araçlar da mevcut. Sık sık AV değiştirmek sisteme zarar verir. Tarama sonrası Murat5038 'in dediklerinide uygulayın.

Son olarak Forumda belli bir kural / düzen mevcut. Yeni üye olsanız da bu konuda daha hassas olmanızı tavsiye ederim.

Kaspersky is indirdim imzandaki linkten ama bilgisayarımı çok kastı. Daha ufak çapta, bilgisayarı kasmayan basit bir antivirüs programı önerebilirmisin? Microsoft security essential da aslında iyi ben uzun zamandır onu kullanırım. Masaüstü bilgisayarımda da laptopta da gerçi masaüstü pcde Windows 8 olduğu için Windows defender adı altında yüklü. Taşınabilir diskimde 459 tane virüs bulan program da budur. Dediğim gibi başka bir antivirüs programı kullanmam gerekiyorsa bu daha ufak çaplı, basit bir program olmalı bilgisayarımı kastırmaması için. Var mı önerebileceğiniz?
Ben size devamlı kullanasınız diye vermedim, dediğim programı kurup güncelleyin Tüm bellek ve hdd türünde ne varsa takın Fullscan yapın.
Daha sonra ne kullanacağınıza karar verirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı