Taşınabilir hard disk kendiliğinden yazma korumalı moda geçiyor

dogukan755

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Western Digital Elements 3 TB
herkese merhaba, yaklaşık 1 yıldır Windows cihazımda sorunsuz kullandığım WD marka 3TB taşınabilir harddiskimle ilgili macOS işletim sisteminde sıkıntı yaşıyorum.

Geçen ay bir tane ikinci el M1 işlemcili MacBook satın aldım. NTFS formatındaki hard diski hem Windows hem MacOS'ta kullanabilmek için biçimlendirerek exFAT formatına çevirdim. İçindeki dosyaları Windows cihazıma atmıştım, tekrardan hard diske aktardım, Mac'te denediğimde çalışıyordu yaklaşık 1 hafta boyunca da hem yazma hem okuma olarak bir sorun yaşamadım.
Sonrasında bir gün hard diski macbooka taktığımda okumadı, Windows cihazıma taktım okuyordu ama yazma korumalıydı, içindeki verileri yedekleyip tekrar exFAT olarak biçimlendirdim tekrar dosyaları içine aktardım sorun düzeldi. Tekrardan yaklaşık 1 hafta kullanım sonunda aynı problemi yaşattı, şu an yine MacBook hard diski görmüyor, Windows'ta yazma korumalı olarak görüyor.

Bu problemin kaynağı ne olabilir hub olarak Baseus marka kullanıyorum kablolar da kötü değil çok aktif de kullanmıyorum, sorunun çözümü için tahmini olan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler herkese iyi sosyaller.​

Geri
Yukarı