Taşınabilir harici diske oyun yüklemek mümkün mü?

erkinreis

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopta yer kalmadığı için taşınabilir harici disk almayı düşünüyordum ama teknoloji mağazalarına gidince, oradaki görevliler o taşınabilir disklere oyun yükleyemezsiniz diyorlar. Oyunu açmaz, çok kasar, onlar oyun için değil; video, film, resim gibi şeyler yüklersiniz diye cevaplarla karşılaştım. Daha sonra YouTube'dan izlediğim videolarda taşınabilir harici diske Steam üzerinden oyun yüklendiğini gördüm daha da kafam karıştı bu işin aslı nedir bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?

Not: Benim tek amacım laptopta yer kalmadığı için taşınabilir diske oyun yüklemek. SSD veya HDD çok pahalı olduğu için ilk tercihim değil.

Monster yetkili servisi bana öyle dedi içine ben kendim taksam garantisi bozulur diye bir şeyde yapamıyorum.

İzlediğim Monster Casper videolarında anakarta zarar verilmezse SSD HDD RAM yükseltmeleri yapılabilir diyorlardı ama model farklı olabilir tabii sormak lazım. Eğer garanti dışı kalır deseler bile HDD'yi alırsın onlar takar. Onlar takarken ürün satmaya calışıyorlarsa onu bilmiyorum. Bazı asus modellerde garanti dışı kalır demişler benim modelde zarar vermeden değiştirebilirsin dediler.Fiyatlar gördüğün gibi ama yani.

Konuyu merak edip buraya gelenlere;
Rdr2 dahil birçok oyunu taşınabilir diskimden oynuyorum, yükleme süreleri ciddi uzun olsa da oyun içinde herhangi bir problem yaşamadım. Çok fazla oynanmayan oyunlar harici hdd'ye taşınabilir bana kalırsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı