Taşınabilir HDD ile AutoCAD kullanılır mı?

Cevap için çok teşekkür ederim. İzin vs. alma şansı var mı peki? İzin alırsak AutoCAD çalıştırabiliriz yani? Tak çıkar yaparak.
Programın kısıtlama getirdiğini zannetmiyorum, ama okulda tek bir bilgisayar yerine başka başka bilgisayarlarda kullanırsa sorun olabilir. İzin şansı okuluna bağlı, iyi bir okulsa %90 zaten yüklüdür içinde. Kötü bir okulsa izin verseler bile bilgisayarları kötüdür zaten arkadaşların dediği gibi okulu söyleseniz, giden vb. varsa en doğru dönüşü o yapar.

Dediğim gibi bilgisayar içindeki D veya E disk parçalarına yazılım kurmaktan hiçbir farkı yok. Çalışması gerekir. YouTube'da biraz İngilizce içerik bakalım.
Aynen farkı yok, AppData falan gereksiz klasörler zaten.

Aynen farkı yok, AppData falan gereksiz klasörler zaten.
Peki ya programın lisansı? Dediğim gibi benim tek aklıma takılan bu. Eğer lisans "yüklendiği bilgisayara" bağlıysa başka bilgisayarda o yazılım çalışmayabilir. Daha doğrusu çalışır ama açılışta lisans uyarısı verebilir. Korsan yazılımsa eğer ve çalıştırılan bilgisayar programın yüklendiği bilgisayardan farklı bir işletim sistemi sürümüne sahipse yine çalışmayabilir. Böyle böyle sorunlar var.

Peki ya programın lisansı? Dediğim gibi benim tek aklıma takılan bu. Eğer lisans "yüklendiği bilgisayara" bağlıysa başka bilgisayarda o yazılım çalışmayabilir. Daha doğrusu çalışır ama açılışta lisans uyarısı verebilir. Korsan yazılımsa eğer ve çalıştırılan bilgisayar programın yüklendiği bilgisayardan farklı bir işletim sistemi sürümüne sahipse yine çalışmayabilir. Böyle böyle sorunlar var.
Kısaca bunu demek istemiştim, sanırım bu forumda her ima etmeden sonra saçmasapan olan (!) ifadesini kullanacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı