Taşınabilir HDD ile oyun oynanır mı?

EnesEfendi05

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar taşınabilir HDD almayı düşünüyorum oyunlarda takılma, FPS sorunu, vb. Yapar mı?

Oynanır, ben bunlara SA:MP yükleyip internet kafeye gidip oynuyordum. FPS sorunu vs yapmaz, temassızlık olunca oyun donuyor ve görev yöneticisi ile kapatman gerekiyor.

Yükleme süresi uzun olur. Bazı yeni nesil oyunlarda sıkıntı da olabilir. Bir de USB donanımlar çalışmayı da durdurabilir. Bunu Steam de belirtiyor.

Arkadaşlar taşınabilir HDD almayı düşünüyorum oyunlarda takılma, FPS sorunu, vb. yapar mı?

Online'da sıkıntı.
HDD'ler bir tık sıkıntı.
SSD alırsan daha mantıklı olur.
2015 oyunları ve gerisini rahatça oynarsın.
Ondan sonrasına garanti veremem.

Evet oynanılabilir. Tek eksi tarafı okuma/yazma gibi işlemler düşük olacağından oyunun açlışı, farklı bir haritaya girme gibi yükleme aşamaları biraz uzun olacaktır.

Hocam oynamasına oynarsın hatta bizzat arkadaşım kendisi yapıyor bunu yanlışlıkla diski çıkarmadığın sürece sıkıntı olmuyor. Lakin sonuçta oyuna girme ile ilgili beklemeler yaşatıyor haliyle.

Arkadaşlar taşınabilir HDD almayı düşünüyorum oyunlarda takılma, FPS sorunu, vb. Yapar mı?

2 TB WD elements aldım 1K'ya onu önerebilirim, ben de kullanıyorum eski oyunlarda sıkıntı çıkarmıyor fakat, bazı yeni nesil oyunlarda kaplamalar geç yüklenebiliyor o yüzden SSD'ye aktarıp oradan oynuyorum(Cyberpunk) Steam'de SSD'den HDD'ye taşıması çok kolay direk taşıya basıyorsun kendi otomatik tüm dosyaları atıyor.

Geri
Yukarı