Taşınabilir HDD'yi kasaya takmak

Lamparages

Centipat
SSD veya HDD modeli
WD ELEMENTS 1TB
Anakart
B450M S2H V2
Selam. Elimde WD elements 1 TB'lik taşınabilir hard disk var. Anladığım kadarıyla bunu açıp normal hard disk yapabiliyormuşuz. Ama yaparsam bir zarar görür mü? İçindeki fotoğraflar gider mi korkuyorum. Bir de bilgisayarım bozulursa fotoğraflara bir şey olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Elimde WD elements 1 TB'lik taşınabilir hard disk var. Anladığım kadarıyla bunu açıp normal hard disk yapabiliyormuşuz. Ama yaparsam bir zarar görür mü? İçindeki fotoğraflar gider mi korkuyorum. Bir de bilgisayarım bozulursa fotoğraflara bir şey olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kartı HDD'ye dönüştürmek konusunda fikrim yok. Fakat bilgisayarın bozulma ihtimali varsa fotoları yedekle flash belleğe ya da Google Fotoğraflar'a. Ama bilgisayar bozulur mesela RAM veya ekran kartı bozulursa HDD zarar görmezse HDD çıkarıp başka bir PC'ye aktarabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartı HDD'ye dönüştürmek konusunda fikrim yok. Fakat bilgisayarın bozulma ihtimali varsa fotoları yedekle flash belleğe ya da Google Fotoğraflar'a. Ama bilgisayar bozulur mesela RAM veya ekran kartı bozulursa HDD zarar görmezse HDD çıkarıp başka bir PC'ye aktarabilirsin.
Bilgisayarda bir sorun yok. ne olur ne olmaz diye. peki kasaya nasıl takacağım yeri nerede?

Merhana açmanızı önermiyorum USB çoklayıcı alabilirsiniz kablosu çok kısa olanlardan kasanın içine gizli bir şekilde yerleştirirsiniz kasa büyük ise direk kablo gizleme yapabilirsiniz uzun alırsanız dahi ama dediğim gibi içini açmayın bozulma ihtimali çok fazla ve ufak bir toz içinde girerse maalesef fotoğraflarınız videolarınız hepsi mevta.

2. bir diskiniz varmı acaba sizin?

Merhana açmanızı önermiyorum USB çoklayıcı alabilirsiniz kablosu çok kısa olanlardan kasanın içine gizli bir şekilde yerleştirirsiniz kasa büyük ise direk kablo gizleme yapabilirsiniz uzun alırsanız dahi ama dediğim gibi içini açmayın bozulma ihtimali çok fazla ve ufak bir toz içinde girerse maalesef fotoğraflarınız videolarınız hepsi mevta.

2. bir diskiniz varmı acaba sizin?
Usb kısa zaten. ama usb ile daha yavaş oluyormuş diye duydum. 2. disk derken ne demek istediniz? 500gblik ssdim var oyunlardan yer kalmıyor onu takıp indiririm diye düşünmüştüm.

Taşınabilir diskin boyutları nedir? En, boy, yükseklik olarak.
2.5 inç sanırım.

Usb kısa zaten. ama usb ile daha yavaş oluyormuş diye duydum. 2. disk derken ne demek istediniz? 500gblik ssdim var oyunlardan yer kalmıyor onu takıp indiririm diye düşünmüştüm.

2.5 inç sanırım.

Bende sizin gibi düşünüp, daha önce açtığım WD'nin 2,5 inçlik 2 farklı Elements HDD'sinde kutu önündeki soketin direkt HDD'ye sabit olduğunu görmüştüm. Sanirım 3,5 inçlik veya Seagate disklerde SATA dönüştürücü kullanılabiliyor. Kutuyu açsanız bile içindeki disk yine kendi kablosuna ihtiyaç duyacaktır. Bu arada kutuyu açmanızla içindeki diske toz bulaşmaz. Zaten icinde bildiğimiz 2.5 inç laptop diski mevcut.

Bende sizin gibi düşünüp, daha önce açtığım WD'nin 2,5 inçlik 2 farklı Elements HDD'sinde kutu önündeki soketin direkt HDD'ye sabit olduğunu gormustüm. Sanirım 3,5 inçlik veya Seagate disklerde SATA dönüştürücü kullanılabiliyor. Kutuyu açsanız bile içindeki disk yine kendi kablosuna ihtiyaç duyacaktır.
Anladım teşekkürler bu şekilde usb ile kullansam oyun indirsem ne gibi kaybım olur?

Geri
Yukarı