Taşınılabilir Konsol Tavsiyesi

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Önümdeki birkaç sene bilgisayar oynayamayacağım için taşınabilir konsol almak istiyorum ama ne almam, nasıl almam ve aldıktan sonra neler yapmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. Alacağım konsolda yapmak istediklerimi belirteyim. Konsolda hikayeli ve spor/yarış türünde oyunlar olmasını istiyorum. Örnek vermek gerekirse GTA, PES 2013, NFS ve benzeri oyunlar. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Telefondan oyun oynamak ile tuşları olan bir konsoldan oyun oynamak farklı bir deneyim. Sanırım hayatınızda daha önce hiç PSP oynamadınız.

Ayrıca tüm PSP oyunlarını akıllı telefonda sorunsuzca oynandığı konusunda emin misiniz? Ben en son emülatörleri denediğimde büyük oyunlarda sıkıntılar yaşıyordum. God of War Ghost of Spatha, Gran Turismo ve MGS: Peace Walker gibi oyunları denediniz mi?
God of War Chains of Olympus sorunsuz çalışıyor. Dediğiniz oyunların da çalışacağını düşünüyorum.

Arkadaşlar öncelikle yardım ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Bütçemi ve tam olarak ne istediğimi belirtmediğim için özür dilerim. Bütçe 300-350 TL arası bir bütçe. Ne yazik ki telefonuma emulatör yükleyemem çünkü bu benim için depolama açısından biraz sorun çıkartacaktır. Ben bir psp alıp kırdırtıp istediğim oyunu yüklemeyi düşünüyorum. Korsan asla tavsiye etmem ama ne yazık ki içine düştüğüm durum bunu gerektiriyor. Orjinal alma imkanım olsa zaten bilgisayara devam ederdim. Aklımda PSP 300x modellerinden birisi var. Alırken nelerin olmasına dikkat etmeliyim ?

Arkadaşlar bu yaptığım hort veya ban sebebi değildir umarım. Az önce araştırma yaparken bunu buldum : SONY PSP 3004 SLIM ORJINAL PSP + 32 GB KART+100 OYUN - SON MODEL - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 726879469 . Fiyatına göre sizce nasıl bir ürün ?

Son düzenleme:
Alıyorsun nintendo switch'i bir de yanında Zelda breath of the wild'ı alıyorsun en azından 100-150 saatini veriyorsun. Büyük de tatmin oluyorsun :) şaka bir yana switch iyi duruyor. Yakın zamanda witcher 3 de çıkacak switche.
Overwatch da çıkacak, switch almak istiyorum adamlar sevdiğim ve oynamak istediğim ne varsa getirdikleri için bu gidişle laptop almak yerine switch alacağım xd

Overwatch da çıkacak, switch almak istiyorum adamlar sevdiğim ve oynamak istediğim ne varsa getirdikleri için bu gidişle laptop almak yerine switch alacağım xd
Switch alasım varda o kadar zayıf donanıma 3000₺ veresim de yok. Lite ucuz olursa alırım belki. Gerçi oyun fiyatları da baya pahalı gibi.
Otobüste Witcher 3 oynamak istiyorum sadece :D

Switch alasım varda o kadar zayıf donanıma 3000₺ veresim de yok. Lite ucuz olursa alırım belki. Gerçi oyun fiyatları da baya pahalı gibi.
Pahalı diyoruz da 300 dolar (1700 tl gibi bir şey ediyor) aslında, Türkiye'de ki satıcılar kazıkçı ondan bu kadar pahalı.

Neye göre donanımı kıyaslıyorsun? PS4 veya PC'ye göre kıyaslarsan tabiki alçak kalır unutma bu bir el konsolu zaten bir Legen of Zelda oynadığında o donanımın neler başardığınıda çok iyi görebiliyorsun.

PSP'lerin en popüler oyunları nedir? Bende almayı düşünüyorum da yalnızca PSP'de bulunan oyunlar özellikle ne olduğunu bilenler yazabilir mi? Son olarak PSP'nin hangi modelini önerirsiniz?

Arkadaşında benimde işime yarar bu soruların cevapları.

Neye göre donanımı kıyaslıyorsun? PS4 veya PC'ye göre kıyaslarsan tabiki alçak kalır unutma bu bir el konsolu zaten bir Legen of Zelda oynadığında o donanımın neler başardığınıda çok iyi görebiliyorsun.
El konsolu da, yine pahalı yav. Bir de bu oyunları nereden alıyorsunuz? Hepsiburada'da filan hep 300-400 liralar. Dijital mağazası daha ucuz oluyor mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı