Tatile giderken muhabbet kuşunu başka yere bırakmak kuşun psikolojisini bozar mı?

School Problems

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, tatile giderken muhabbet kuşumu anneanneme bırakacağım. Muhtemelen 1 ay kadar anneannemde kalacak. Anneannem yemini suyunu eksik etmez verir. Ama benim 1 sorum var.
-Acaba kuş ben yokken psikolojisi bozulup hasta falan olur mu?
Çünkü anneannem kuşun hasta olduğunu anlayamaz. Bu arada kuş anneannemi tanıyor. Yani eline falan geliyor hiç alışık olmadığı birisi değil.

Sanmıyorum. Zamanında pek çok ördek, (Evet çok ördek baktım 😅 ) kuş, kedi gibi hayvanlara baktım ve hep tatile vb. bir yere giderken başkasına bıraktım, hatta şu an kedim İstanbul'da bir tandığımda. Gayet iyi kalıyorlar eğer gittikleri yerde stres altında kalmazlarsa :)
Ancak bir seferinde kedimi 2 tane küçük çocuğun olduğu birine bırakmıştım. Kedi geldikten 2-3 hafta sonra kendine gelebildi...

Psikolojisi bozulup hasta olması %5 ihtimal falan. O da çok streslenirse. Sadece canı sıkılır ve ortamı tanıyamadığı için biraz içe kapanık olur.

2 gündür ben de yanındayım. Ortama alışsın diye biraz erken geldim. Anneannem de biraz dindar bir insan söyledim ona da kur'an okurken falan yanında okursan iyi olur dedim. Hem ses olur diye.

Sanmıyorum. Zamanında pek çok ördek, (Evet çok ördek baktım 😅 ) kuş, kedi gibi hayvanlara baktım ve hep tatile vb. bir yere giderken başkasına bıraktım, hatta şu an kedim İstanbul'da bir tandığımda. Gayet iyi kalıyorlar eğer gittikleri yerde stres altında kalmazlarsa :)
Ancak bir seferinde kedimi 2 tane küçük çocuğun olduğu birine bırakmıştım. Kedi geldikten 2-3 hafta sonra kendine gelebildi...
Anneannemde çocuk yok çok şükür :) Zaten bayram da bitti çocuk gelmez yani. Teşekkür ederim yorumun için

Bir şey olmaz papağanlarda genelde sorun oluyor muhabbetlerde sıkıntı olmaz.

Ya ben kuşumu çok seviyorum çok ilgi gösteriyorum. O yüzden göremeyince psikolojisi bozulabilir ki diye düşünmüstum. Geçen sene yazlığa benimle beraber geldi hasta oldu. Ben hava değişiminden dolayı olduğunu düşündüm. O yüzden bu sene bile isteye götürüp hayvani hasta etmek istemedim

Merhaba, tatile giderken muhabbet kuşumu anneanneme bırakacağım. Muhtemelen 1 ay kadar anneannemde kalacak. Anneannem yemini suyunu eksik etmez verir. Ama benim 1 sorum var.
-Acaba kuş ben yokken psikolojisi bozulup hasta falan olur mu?
Çünkü anneannem kuşun hasta olduğunu anlayamaz. Bu arada kuş anneannemi tanıyor. Yani eline falan geliyor hiç alışık olmadığı birisi değil.

Hocam içiniz hiç rahat etmezse kuş bana çok bağlı diyorsanız birkaç vesikalık fotoğraf çektirin kafesin içine bantlayın.

Son düzenleme:
Muhabbet kuşu da ona bakılırsa papağan :)

Evet öyle ama kastettiğim o değil büyük papağanlar sahibine daha bağlı olup strese girebiliyor.

2 gündür ben de yanındayım. Ortama alışsın diye biraz erken geldim. Anneannem de biraz dindar bir insan söyledim ona da kur'an okurken falan yanında okursan iyi olur dedim. Hem ses olur diye.

Anneannemde çocuk yok çok şükür :) zaten bayram da bitti çocuk gelmez yani. Teşekkür ederim yorumun için.

Ya ben kuşumu çok seviyorum çok ilgi gösteriyorum. O yüzden göremeyince psikolojisi bozulabilir ki diye düşünmüstum. Geçen sene yazlığa benimle beraber geldi hasta oldu. Ben hava değişiminden dolayı olduğunu düşündüm. O yüzden bu sene bile isteye götürüp hayvani hasta etmek istemedim.

Bence kuşunuzdan ayrılmak kuştan çok sizi etkileyecek :)

2 yıl geçmiş ama, bende bu konuda araştırma yapıyorum. Noldu döndükten sonra kuşunuzla ilgili bir sıkıntı yaşadınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı