Tatlı yediğim zaman vücudum kaşınıyor

osman7537

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, biraz önce tatlı yedim ayağımın kenarını kaşıdım bayağı şimdi pütür pütür küçük noktalar oldu. Sizce tatlıdan mı oluyor? Çünkü geçen gün de olmuştu. Yanıtlar için teşekkürler.

Merhaba, biraz önce tatlı yedim ayağımın kenarını kaşıdım bayağı şimdi pütür pütür küçük noktalar oldu. Sizce tatlıdan mı oluyor? Çünkü geçen gün de olmuştu. Yanıtlar için teşekkürler.
Yediğiniz tatlı neydi? Tatlıya değilde yediğiniz tatlıdaki bir malzemeye alerjiniz vardır.

Alerjinizin olma ihtimali hiç akliniza gelmedi mi simdiye kadar?

Ukala ukala cevap vermeyin, sadece son zamanlarda karşılaştığı bir durum olduğunu belirtmiş. Hayatında ilk defa tatlı yemiş olamaz herhalde.

Eğer alerji ise doktora gidip ilaç kullanmanız gerekebilir. Geçici etkisi var, tam tedavisi bulunmuyormuş. Ayrıca yediğiniz tatlının içindeki şekere alerjiniz var muhtemelen. İnternetten okuduğum bir bilgiye göre meyve içindeki şeker de tetikleyebiliyormuş, şekeri bol bulunan meyveler yiyerek teşhisi kolaylaştırabilirsiniz.

2 sindede helva tarçınlı
Tarcina alerjiniz olabilir. Bir dahakine helva yediginizde Tarcinsiz yemeye calisin. Eger icinde ceviz varsa cevize de olabilir.

Doktora alerji testleri yapmaya gidebilirsiniz. En mantiklisi o olur ama ugrasmak istemiyorsaniz cunku bildigim kadariyla alerji testleri ugrastirici, Tarcinli bir sey yiyip icmeyi deneyerek tekrar ustunuzde olup olmadigina da bakabilirsin ama cok az tuketin ve yan etkileri gorur gormez doktora gidin.

Tarcina alerjiniz olabilir. Bir dahakine helva yediginizde Tarcinsiz yemeye calisin. Eger icinde ceviz varsa cevize de olabilir.

Doktora alerji testleri yapmaya gidebilirsiniz. En mantiklisi o olur ama ugrasmak istemiyorsaniz cunku bildigim kadariyla alerji testleri ugrastirici, Tarcinli bir şey yiyip icmeyi deneyerek tekrar ustunuzde olup olmadigina da bakabilirsin ama cok az tuketin ve yan etkileri gorur gormez doktora gidin.

Sağ olun

Yeni konular

Geri
Yukarı