Mesh kasalarda toz filtresinin önemi

Toz filtresinin arasından hava geçebilir, aksine sıcaklık zamanla kasa tozlandıkça yükselebilir tozlanmasını çok daha yavaşlatacağı için daha uzun süre temizlik yapmadan kullanabilirsiniz kasayı.

Bende "rampage x-core 3 Rainbow ring fan" var toz filtresi bulunmuyor zararı olur mu?

Sadece toz filtresi olmadığı için bir zararı olur mu diye sormak istemiştim.
Önünde açıklık olmadığı için mesh panel bir kasa kadar tozlanma olmayacaktır, gerek olmayacağını düşünüyorum toz filtresine.

Sadece toz filtresi olmadığı için bir zararı olur mu diye sormak istemiştim.
Mesh değil kasa, yanlardan hava çekiyor ve yeterli boşluk varsa havanın girdiği yere ya da fanların üflediği tarafa kasanın iç tarafına koyabilirsiniz toz filtresini. Sıkıntı çıkarmaz daha çabuk tozlanır kasa sadece.

Bende Frisby FC-9315G var önde toz filtresi yok ama PSU'nun altında ve yukarıdaki fanlar için toz filtresi var sorun yaşatır mı?

000FD327-0498-4DD1-9979-1D39E674B86D.jpeg
Benim de temizleme zamanı gelmiş geçiyor bile :)

Bende 220T AirFlow var ve hava akışı çok iyi. Ortadaki fan tam ekran kartına üflüyor ve ekran kartının o kısmında bir boşluk olduğundan soğuk dava doğrudan karta gidiyor. Toz filtresi olmadan kısa bir süre kullandım ve cam, kartın üstü ve metal yerler yarım saatte tozlandı. Corsair iyi filtre koymuş ki şuan cam gibi. Ayrıca bir şey fark ettim. Ön filtre ile üst filtre farklı. Bu farkı biri anlatırsa iyi olur.

Bende Frisby FC-9315G var önde toz filtresi yok ama PSU'nun altında ve yukarıdaki fanlar için toz filtresi var sorun yaşatır mı?
Ön panel sökülebiliyorsa toz filtresi alabilirsin tabii kendin bilirsin yine de. Ön panel sökülemeyen bir modelse zaten takamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı